SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Jak sterować całymi ciągami lamp? Sterowanie lampami i ciągami lamp ledowych 0

Kontroler oświetlenia do growboxa lub szklarni  PWM & LED Light Controller od firmy VF.Krakow to sterownik uniwersalny do LED i HPS, który ma wszystkie akcesoria w zestawie i jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z opakowania. Charakteryzuje się niedużą ceną i może sterować równocześnie od 1 do 30-stu lamp o tej samej mocy (Istnieje też wersja sterownika VF.Krakow obsługująca do 200 lamp led równocześnie). Opisywany model jest przeznaczony do lamp LED z protokołem 0-10V oraz HPS, które korzystają z zasilaczy (balastów) z funkcją PWM. Prostota obsługi sprawia, że nawet początkujący ogrodnicy nie będą mieli problemów z samodzielnym ustawieniem parametrów. Podtrzymanie pamięci upewnia, że w przypadku braku prądu nasze nastawy pozostaną niezmienione.

czytaj całość
Jak suszyć kwiaty konopi? Suszenie marihuany 0
Jak suszyć kwiaty konopi? Suszenie marihuany

Suszenie ziół powinno przebiegać w ciemności i absolutnie nie powinno się odbywać w wysokiej temperaturze ze względu na możliwość utraty substancji aktywnych, które zioło zawiera. Dlatego do ziół nie są zalecane suszarki lampowe, elektryczne i gazowe. Jedną ze sprawdzonych metod są suszarnie do ziół typu DryNet i to właśni im pświęcimy dzisiejszego bloga. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość
Jak monitorować i regulować temperaturę przy szczytach roślin? 0
Jak monitorować i regulować temperaturę przy szczytach roślin?

Jak powszechnie wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. W imię tej zasady, zaopatrzenie uprawy w odpowiednie systemy regulacji i monitorowania temperatury, pomoże zaoszczędzić wielu strat i problemów związanych między innymi z przypalonymi topami roślin. W dzisiejszym wpisie polecimy kilka urządzeń, które naszym zdaniem wspomogą ogarnianie kwestii ciepła w uprawie. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość
Utrzymanie wilgotności powietrza – nawilżacz powietrza VF.Krakow 0
Utrzymanie wilgotności powietrza – nawilżacz powietrza VF.Krakow

VF.Krakow oferuje nawilżacze niewielkie, pokojowe, oraz duże, bezobsługowe, nawilżające automaty przemysłowe, przystosowane do wpięcia do sieci wodociągowej, z automatycznym uzupełnianiem wody i czujnikami wyłączającymi membrany w przypadku awarii lub braku wody. Nawilżacze przystosowane do pracy z wodą kranową oraz modele z dużymi zbiornikami. Wszystkie nawilżacze od VF.Kraków posiadają System Sterylizacji Ozonowej niszczący bakterie, zarodniki grzybów i pleśni. Dzięki temu powietrze pozbawiane jest nieprzyjemnych zapachów. Taka sterylizacja ozonowa, która została użyta w nawilżaczach VF.Krakow jest bezpieczna dla ludzi i pożywienia.

czytaj całość
Jakie lampy do uprawy roślin? AX Resin+ 0
Jakie lampy do uprawy roślin? AX Resin+

Oprawy oświetleniowe przeznaczone do uprawy roślin zwiększają ilość żywicy (soków owocowych), terpenów, cannabinoidów i cukrów, które produkuje roślina.  Rewelacyjnie sprawdzają się przy produkcji kwiatów, warzyw i owoców. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu dalekiej i głębokiej czerwieni (DeepRed i FarRed). Dodanie tego widma zostało zrównoważone w tych oprawach za pomocą zmodyfikowanego światła niebieskiego, dzięki czemu lampa dobrze sprawdza się w fazie zarówno wzrostu jak i kwitnienia.

czytaj całość
Jakie oświetlenie do klonowania? Lampy LED V-Led / T-led 0
Jakie oświetlenie do klonowania? Lampy LED V-Led / T-led

Lampy Led V-Led / T-led to oświetlenie do klonowania, kiełkowania, ukorzeniania oraz do kwitnienia. Jest to typ oświetlenia przystosowany do uprawy roślin w niskich pomieszczeń i na regałach, do sadzonek, przy uprawach wertykalnych, ścianach zieleni oraz do doświetlania narożników w pomieszczeniach uprawowych.

czytaj całość
Wieszaki z regulacją wysokości do uprawy roślin 0
Wieszaki z regulacją wysokości do uprawy roślin

Trzeba wiedzieć, że różne typy lamp mają różne właściwości. Jest tak wiele zmiennych parametrów, że nie mając doświadczenia najłatwiej będzie stosować się do instrukcji podanej przez producenta lampy.  Oświetlenie roślin zawsze należy dopasować indywidualnie, w zależności od potrzeb i możliwości.

czytaj całość
Jak wyciszyć wentylator? 0
Jak wyciszyć wentylator?

Jak wyciszyć wentylator (układ wentylacyjny) kanałowy bez użycia wielkich i ciężkich tłumików? Krótkie, lekkie, trwałe i niesamowicie wydajne tłumiki dźwięku. Firma VF.Krakow znalazła sposób na problemy z głośną wentylacją. Wiemy, jak często nasi klienci muszą mierzyć się ze zbyt głośną pracą układów wentylacyjnych. Wiemy też jakie kłopoty związane ze zbyt dużym rozmiarem lub wagą tłumika mogą się pojawić. Dlatego właśnie powstały tłumiki akustyczne VF-Silver aby można było cieszyć się cichą pracą wentylatorów w każdym kanałowym układzie wentylacyjnym.

czytaj całość
Temperatura przy uprawie konopi i marihuany medycznej 0
Temperatura przy uprawie konopi i marihuany medycznej

Uprawa marihuany medycznej wewnątrz pomieszczeń rządzi się swoimi prawami. To czas w którym przejmujemy kontrolę nad warunkami dla naszych roślin. Oznacza to dla nas możliwość zapewnienia idealnych warunków dla roslin i maksymalnie wydajnych plonów. Uprawa w tych warunkach może być bardzo satysfakcjonująca jeżeli zastosujemy sie do podstawowych zasad.

czytaj całość
Jaką lampę LED wybrać do uprawy roślin? 2
Jaką lampę LED wybrać do uprawy roślin?

Obecnie najpopularniejszymi LEDami do uprawy roślin są takie, które wykorzystują diody COB, niektóre modele wspomagają się jeszcze dodatkowymi mniejszymi diodami jak np.: OSRAM w celu poprawy barwy światła lub opcji przełączania barwy światła na odpowiednią w danym etapie życia rośliny. W tej chwili najlepsze samodzielne panele LEDowe do uprawy roślin najczęściej korzystają właśnie z wyżej wymienionych diod. Na rynku znaleźć możemy jeszcze całe mnóstwo różnych tzw. listew LEDowych, które mogą być wykorzystywane do uprawy roślin, ale najczęściej używa się ich albo do doświetlenia miejsc, gdzie nie dociera nasze główne światło, lub do naświetlania propagatorów, szklarenek z malutkimi sadzonkami. Poniżej postaram się przybliżyć bardziej szczegółowo konkretne marki i modele najczęściej wybieranych przez klientów paneli LEDowych w sklepie Hemp.pl

 

czytaj całość
Hesi – dawkowanie 1
Hesi – dawkowanie

Hesi to holenderska firma produkująca nawozy do roślin dla każdej metody uprawy – gleba, hydro, kokos. Dostarczają klientom najwyższej jakości produkt nieprzerwanie od 1996 roku, ponadto produkcja, napełnianie i pakowanie produktów odbywa się w ich własnych halach produkcyjnych w Kerkrade w Holandii. We wpisie postaramy się przybliżyć wam nieco każdy z ich nawozów oraz jak je dawkować aby wyhodować wspaniałe rośliny.

czytaj całość
BioBizz – dawkowanie 0
Biobizz – dawkowanie

Poszukując najlepszych nawozów skupiamy się na ich składzie. W przypadku nawozów Biobizz mamy do czynienia z najwyższej jakości organicznym produktem o bardzo szerokim zastosowaniu. Hodowcy stosują nawozy tego producenta nie tylko na uprawach glebowych, lecz także w hydroponice oraz na innych rodzajach podłoża. W dzisiejszym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytania odnośnie dawkowania i stosowanie nawozów Biobizz. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość
LEDy do uprawy roślin – światło czerwone w uprawie roślin 2
LEDy do uprawy roślin – światło czerwone w uprawie roślin

Profesjonalna uprawa roślin wiąże się nierozerwalnie z poszukiwaniem rozwiązań, które umożliwią hodowcom stworzenie roślinom jak najlepszych warunków do wzrostu i wydania z siebie wspaniałych plonów. Z pomocą przychodzi nauka i nowe technologie. Jeszcze dekadę temu najpopularniejszym i praktycznie jedynym sensownym sposobem oświetlania upraw zamkniętych były lampy HPS. Dzisiaj, dzięki coraz to lepszym i bardziej zaawansowanym panelom LED-owym, możemy nie tylko o wiele taniej oświetlać ten sam areał, ale również zapewnić roślinom światło z barwą i widmem, które skutecznie zwiększą jej możliwości owocowania.

czytaj całość
Pulsacyjne lampy LED do roślin – lampy do doświetlania roślin 0
Pulsacyjne lampy LED do roślin – lampy do doświetlania roślin

Pulsacyjne doświetlanie roślin lampami led – HORTI 2 CB  to najbardziej energooszczędne, innowacyjne oprawy LED do uprawy konopi od firmy Perfand LED. Od jakiegoś czasu przyglądamy się bacznie polskiej firmie PerfandLed, a w szczególności ich innowacyjnym oprawom Led- Horti 2 CB  (jest to następca prototypowej oprawy CB+). Nasz sklep Hemp.pl czekał ponad rok na dopracowanie produktów, zakończenie testów, poprawki, lightplany, ….etc. Luty 2022 to przełomowy moment, w którym możemy zaoferować ten produkt do sprzedaży.

czytaj całość
Uprawa roślin – jak maksymalizować plony? 0
Uprawa roślin – jak maksymalizować plony?

Uprawiając rośliny w celu wyprodukowania jak najwspanialszych kwiatów, owoców lub warzyw, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jeśli chcemy, aby nasza uprawa była tak efektywna jak to tylko możliwe, należy odpowiednio ją odżywiać, dostarczając składniki odżywcze niezbędne do zbilansowanego wzrostu o rozwoju. Niezależnie od tego, jaki mamy zamiar i co planujemy uzyskać, poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów jak wyhodować dorodne rośliny i uzyskać ogromne plony.

czytaj całość
Plagron – czym charakteryzują holenderskie ziemie i nawozy? 0
Plagron – czym charakteryzują holenderskie ziemie i nawozy?

Firma Plagron wywodzi się z Holandii, powstała w 1992 roku i zajmowała się hodowlą dżdżownic na niewielką skalę. Od tamtego czasu do dzisiaj, zmieniła się w jedną z wiodących w świecie marek, oferujących najwyższej jakości nawozy i podłoża do uprawy roślin. Poniżej postaram się przedstawić wam ich produkty.

czytaj całość
Nawozy organiczne czy mineralne – jakie nawozy wybrać? 0
Nawozy organiczne czy mineralne – jakie nawozy wybrać?

Uprawa roślin, jeśli chcemy otrzymywać satysfakcjonujące rezultaty, wcale nie jest łatwa, ponieważ wymaga dobrej znajomości gatunku rośliny, którą chcemy hodować  oraz podawania dużych ilości składników odżywczych. Bardzo częstym dylematem, przed jakim staje hodowca jest to czy podczas nawożenia posługiwać się środkami mineralnymi (chemicznymi) czy może zastosować organiczne (biologiczne) odżywki. Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać i jaki styl uprawy bardziej nam odpowiada.

czytaj całość
Najczęściej popełniane błędy przy uprawie roślin 0
Najczęściej popełniane błędy przy uprawie roślin

W poniższym artykule wypisaliśmy najczęściej występujące błędy, które zdarzają się wielu hodowcom. Nie zależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą roślin, czy jesteś już doświadczonym przedstawicielem tej grupy, niżej przedstawione przykłady mogą pomóc w uniknięciu późniejszych problemów. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

czytaj całość
Stymulator wzrostu korzeni - czym jest i kiedy go stosować? 0
Stymulator wzrostu korzeni - czym jest i kiedy go stosować?

System korzeniowy to fundament każdej uprawnej rośliny. Od poprawnie rozwiniętej bryły korzeniowej zależy, w jakim stopniu roślina będzie w stanie pobrać z gleby odpowiednią ilość substancji odżywczych, co bezpośrednio wpłynie na jej kondycję podczas wegetacji. Pomóżmy zatem naszym roślinom w utworzeniu pięknego korzenia, wspomagając dzięki temu procesy późniejsze.

czytaj całość
Jakie bibułki kupić? 0
Jakie bibułki kupić?

W sklepach dla palaczy i growerów  istnieje wiele różnych rodzajów bibułek, bletek, rolek, bluntów czasem aż głowa puchnie od patrzenia i człowiek w końcu nie wie co wybrać. W poniższym artykule postaram się nieco przybliżyć główne i najpopularniejsze rodzaje i rozmiary bibułek do palenia.

czytaj całość
Jaki system nawadniania wybrać? 0
Jaki system nawadniania wybrać?

Bardzo często klienci pytają się, czy jest jakiś sposób, aby zabezpieczyć rośliny przed dłuższą nieobecnością osoby opiekującej się nimi, bo np.: chcą wyjechać na wakacje albo muszą udać się do szpitala i obawiają się, że ich kochane roślinki po prostu uschną. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju systemy nawadniania. Poniżej przedstawię trzy najpopularniejsze w naszym sklepie.

czytaj całość
Jak uprawiać rośliny w domu i co należy kupić? 0
Jak uprawiać rośliny w domu i co należy kupić?

Po pierwsze dowiedz się, czego naprawdę potrzebujesz. Aby zacząć swoją domową uprawę, oczywiście musimy zadać sobie pytanie, jakie rośliny chcemy hodować i jak bardzo profesjonalnie podejść do tematu. W artykule tym skupimy się raczej na wyspecjalizowanym sprzęcie, który pozwoli nam osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Jeśli nie czujecie się na siłach samodzielnie wybrać sprzęt do uprawy, chętnie pomogą wam w tym nasi sprzedawcy z wieloletnim doświadczeniem. Myśląc o profesjonalnie prowadzonej uprawie w domu od razu mi przychodzi na myśl growbox.

czytaj całość
Jaką doniczkę wybrać do uprawy roślin? 0
Jaką doniczkę wybrać do uprawy roślin?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż wybór donicy, w której ma sobie rosnąć nasza roślina, i owszem nie jest to zbyt trudne zadanie, ale warto się wcześniej rozeznać wśród dostępnych na rynku growerskim opcji, ponieważ wybór jest coraz większy, a wraz z pojawiającymi się nowościami możemy solidnie pomóc naszym kwiatom.

czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium