SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Orchidarium – pomieszczenie do uprawy storczyków

Decydując się na uprawę pod sztucznym oświetleniem będziemy potrzebować także odpowiedniego boxa uprawowego, który z całą resztą wyposażenia stworzy profesjonalne pomieszczenie uprawowe do storczyków – zwane orchidarium.

Orchidarium – czy warto kupić growbox?

Możemy zbudować orchidarium szklane, ale jest ona bardzo ciężkie i czasami niemożliwe do przeniesienia w inne miejsce. Jest też rozwiązanie alternatywne Idealnie do tego nadaje się lekki namiot uprawowy, czyli growbox którego producentem jest firma Homebox. Taki trójkątny box AMBIENT WHITE - VISTA TRIANGLE, który dzięki swoim wymiarom 120x85x200cm spełni oczekiwania pod względem wielkości, a jego trójkątny kształt sprawi, że idealnie wkomponuje się w przestrzeń pokoju czy biura. Każdy centymetr będzie optymalnie wykorzystany. Taki namiot posiada podwójne drzwi frontowe, pierwsze są przezroczyste, natomiast drugie nieprzezroczyste światłoodporne, dzięki czemu jest w 100% światłoszczelny. Głównym atutem producenta jest zastosowanie wewnątrz białej powłoki PAR+, która odbija więcej światła, dzięki czemu roślina jest w stanie przyswoić go więcej, a to z kolei przekłada się na lepszy wzrost i lepsze efekty, kiedy to nasze storczyki będą kwitnąć. Dodatkowo temperatura w takim namiocie jest niższa o około 4°C, a całość jest wodoodporna.

Preferowana wilgotność w hodowli storczyków

Większość tropikalnych orchidei preferuje wilgotność od 60 do 80 procent. W okresie zimowym w większości domów panuje wilgotność o wartości zbliżonej, do 30%, dlatego plantatorzy storczyków często korzystają z nawilżaczy, głównie z nawilżaczy ultradźwiękowych, które wykorzystują ultradźwięki do rozbijania cząsteczek wody i generowania mgły wodnej. Na rynku istnieją także tańsze nawilżacze parowe czy ewaporacyjne, niestety mają one prostszą budowę, przez co gorzej sterują wilgotnością w pomieszczeniu niż to w przypadku ultradźwiękowych. Dodatkowo charakteryzują się niewielkim zużyciem prądu, cichą pracą oraz niskimi kosztami utrzymania. Jak wiemy z lekcji biologii, kluczowym znaczeniem dla tempa wzrostu każdej rośliny jest proces fotosyntezy, a ona do zaistnienia z kolei wymaga wody, światła i dwutlenku węgla. Warto więc dodatkowo uzupełnić jego poziom w naszym orchidarium, zwłaszcza gdy planujemy uprawiać od kilku storczyków wzwyż.

Regulator wilgotności i temperatury

Jak widzimy, dodatkowa emisja dwutlenku węgla jest niezwykle korzystna dla roślin. Jeżeli ważna jest dla nas wygoda, warto również zwrócić uwagę na automatyczne sterowniki oświetlenia oraz wilgotności, które sprawią, że zamiast częstego sprawdzania warunków wszystko będzie się odbywać automatycznie. Taki sterownik wilgotności jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy postawić go blisko miejsca, gdzie ma być utrzymywana stała wilgotność. Następnie należy do gniazda regulatora włożyć wtyczkę przewodu zasilającego z urządzenia podnoszonego wilgotność, także ustawić żądaną wilgotność na pokrętle regulatora i umieścić czujkę wilgotności w miejscu, gdzie chcemy kontrolować wilgotność, ale koniecznie jak najdalej od źródła podnoszenia wilgotności. Na sam koniec wkładamy wtyczkę przewodu zasilającego sterownika do gniazda sieci elektrycznej 230 V. Od tego momentu regulator będzie włączał i wyłączał urządzenie chłodzące z dokładnością około 2%. Warto dodatkowo mieć także higrometr w celu dodatkowej kontroli wilgotności i pamiętać, że do nawilżaczy tego typu należy używać wody demineralizowanej. Dodajmy do tego wszystkiego wentylator w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza oraz drobne akcesoria typu klipsy czy przewód wentylacyjny i nasze orchidarium będzie w pełni gotowe.

[product id="20138, 23987, 20297"]

Niech was nie przerazi ilość wymienionego sprzętu, zawsze jest to kwestia indywidualna, która jest uzależniona przede wszystkim od Waszych aktualnych potrzeb. Dlatego zawsze warto skonsultować się z osobami pracującymi w growshopie, a przy tym nie bać się pytać. Takie orchidarium jest ciekawą i oryginalna propozycją naturalnego i ekologicznego wystroju salonu, biura czy profesjonalnego gabinetu, restauracji, wszędzie tam gdzie chcemy wywrzeć pozytywne wrażenie oraz zainteresować gości.

Czytaj więcej:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium