SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00 - 17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA
02.05.2024 - ZAMKNIĘTE

Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Pulsacyjne lampy LED do roślin – lampy do doświetlania roślin

0
Pulsacyjne lampy LED do roślin – lampy do doświetlania roślin

Doświetlanie pulsacyjne – energooszczędne lampy LED  

Wielu growerów w różnych krajach dostało lampy do testów, powstały testowe plantacje w Polsce, w Państwowej Akademii Nauk w Krakowie, w Hiszpanii przez CEBAS Csic , w Czechach na kontrolowanych plantacjach marihuany medycznej, w Australii  przez lidera międzynarodowej grupy growerskiej, i w wielu innych miejscach ;) Co ciekawe producent zapowiedział dwukrotnie mniejsze zużycie prądu w porównaniu do najnowszych opraw ledowych służących do doświetlania roślin w przełożeniu na ilość plonu z jednego wata zużytej energii. Jak mówi przedstawiciel firmy Perfand LED jest to potwierdzone badaniami na wielu plantacjach konopi na świecie. Technologia ta jest opatentowana i unikatowa w skali światowej. Polacy dają radę :)

Lampy Perfand LED

Perfand LED to profesjonalna Polska firma o dużym doświadczeniu i możliwościach  zajmująca się projektowaniem i produkcją oświetlenia led. Firma otwarta na nowe horyzonty, posiadająca własne laboratorium badawcze. Cóż można więcej dodać: to profesjonalny producent o dużym potencjale. Oprawy z serii Horti 2 CB są dedykowane do uprawy roślin systemem szklarniowym, jak również w systemie indoor. Specjalistyczne widmo, które posiadają te Ledy, sprawia, że najwięksi plantatorzy sięgają po te lampy, osiągając niesamowite efekty w swoich uprawach. Owe lampy wiodą prym wśród plantatorów, którzy specjalizują się w uprawie cannabis. Dlatego to zarówno uprawy konopii medycznej jak i przemysłowej otrzymują najlepszy rodzaj światła, jaki może zaserwować specjalistyczna lampa do doświetlania roślin!

Najlepsze lampy do uprawy roślin – pulsacyjny system doświetlania

A cóż takiego rewelacyjnego posiadają te lampy, że są tak popularne? Ledy te działają na zasadzie pulsacyjnego doświetlania roślin. A o co to chodzi z tym systemem pulsacyjnym doświetlania? Najlepiej wyjaśnia to Pan Daniel Rzepka z polskiej firmy Perfand LED, w której to opracowano te supernowoczesne oprawy:

''Pomysł na doświetlanie pulsacyjne roślin powstał przy współpracy z Polską Akademią Nauk, a szczególnie z Instytutem Fizjologii Roślin w Krakowie, gdzie pod kierunkiem prof. Anny Janeczko prowadziliśmy badania potwierdzające wpływ tego światła na rozwój rośliny. Długotrwałe badania potwierdziły bardzo dobry wpływ światła pulsacyjnego na rozwój roślin. Między innymi badaliśmy i dobieraliśmy spektrum w jakim oprawa powinna świecić dla różnych gatunków roślin. Tak więc Horti CB 2 to nie jest zwykła lampa do uprawy roślin. To specjalna lampa dostosowana do roślin z rodziny cannabis"

Zatem najprościej rzecz ujmując  doświetlenie pulsacyjne, czyli o zmiennym natężeniu światła naśladuje warunki naturalne, w których promieniowanie słonecznie nie dociera do roślin jednostajnym strumieniem. 

Energooszczędne lampy do uprawy roślin

Dzięki charakterystyce lamp możliwe jest uzyskanie bardzo dużych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej przy zachowaniu takiej samej wydajności. Ta technologia pozwala nam na wykorzystanie w 100% aparatu fotosynetetycznego rośliny (wynika to z fizjologii roślin). Oszczędność ta występuje w porównaniu z tradycyjnymi oprawami HPS, ale również w porównaniu z oprawami LED-owymi świecącymi światłem ciągłym. Dzięki temu nie tylko ograniczone są wydatki ogrodnika na energię elektryczną, ale również mniejsza jest emisja CO2, powstającego w trakcie wytwarzania prądu w elektrowniach.

Dzięki zastosowaniu unikalnego rozwiązania, jakim jest modulowany tryb oświetlania roślin (Modulated Light Source), oprawy Horti są maksymalnie wydajne i oszczędne.

Przykładowa kalkulacja oszczędności podana przez producenta:

Rodzaj oprawy: Horti 2 CB LED 600 W HPS 1000 W

Koszt energii

elektrycznej: 1,90 zł /m ² 3,67 zł/m² 7,22 zł/m²

dziennie

Rodzaj oprawy: PERFAND LED Oszczędności:

HPS 1000W Horti 2 CB 74%

200 W / 20 W

LED 600 W Horti 2 CB 49%

200 W / 20 W

(światło ciągłe)

Kalkulacje wykonane przez firmę PERFAND LED przy założeniach:

0,60 zł / kWh; czas świecenia 5 800 h

[product id="27958, 27972"]

Efekty doświetlania pulsacyjnego

Profesor Anna Janeczko prowadziła w szklarni pomiar tzw. intensywności zieleni liści. Pomiary zostały wykonane w świetle na roślinach rosnących pod lampami HPS jak również pod światłem pulsacyjnym generowanym przez lampy Horti B++ z firmy Perfand LED. Efekty są od razu widoczne, ponieważ rośliny rosnące pod LED-ami tutaj są bardziej zielone! Pomiar wykazał, że około 12% roślin ma bardziej intensywnie zielone liście przy uprawie pod lampami LED emitującymi światło pulsacyjne niż pod lampami HPS.

Wpływ światła na wydajność fotosyntezy

Rośliny rosnące pod lampami LED emitującymi światło pulsacyjne mają o 45% lepszą wydajność fotosystemu II niż rośliny rosnące pod lampami HPS (pomiar parametru Performanxe Index). Kondycja roślin ma znaczenie w przełożeniu na wielkość plonu. Słaba roślina da słaby plon, mocna roślina ma siły do wytworzenia dużego plonu.

Jak to działa ? Otóż intensywniejsza zieleń liści to cecha charakterystyczna dla roślin uprawianych pod tymi lampami.  Gdy Performance Index jest wyższy, to kondycja rośliny jest lepsza. Im wyższe wartości tego parametru, to roślina jest w lepszym stanie fizjologicznym, jest zdrowsza I ma możliwość dać większy plon. Pomiary wykazały,że rośliny uprawiane po Horti CB+ zawierają zwiększone ilości chlorofilu- liście maja intensywniejszą zieleń co świadczy o rewelacyjnej kondycji roślin!

Mechanizmy wpływu światła pulsacyjnego na aparat fotosyntetyczny roślin.

Światło o stałym natężeniu, a zwłaszcza światło o wysokim natężeniu, może na aparat fotosyntetyczny oddziaływać negatywnie, powodując zjawisko fotoinhibicji – czyli uszkodzenia anten fotosyntetycznych – a także włączać cykl tzw. ksantofilowy, którego zadaniem jest rozpraszanie nadmiernych ilości energii w celu ochrony aparatu fotosyntetycznego. Wiąże się to ze stratami energii. Te dwa zjawiska, które mogą występować przy świetle stałym i o wysokim natężeniu, są bardzo ograniczone w przypadku światła pulsacyjnego, które pozwala po prostu na sprawniejsze przetworzenie przez roślinę tych porcji energii.

Oświetlenie o zmiennym natężeniu światła naśladuje warunki naturalne, w których promieniowanie słonecznie nie dociera do roślin jednostajnym strumieniem. Cykliczne obniżanie natężenia światła pozwala na regenerację aparatu fotosyntetycznego i efektywniejsze wykorzystanie światła o wyższym natężeniu. 

Reasumując:

(Jak potwierdza producent) Warto podkreślić, że HORTI 2 CB+ w testach porównawczych “side by side” z systemami HPS (dual), CFL oraz opraw LED innych producentów wykazało:

- większą gęstość i objętość kwiatów, wysoki poziom zbiorów sięgający 1,8-2,1g/W

- przyspieszenie wzrostu

- brak niedoborów u rośliny (w całej fazie wzrostu)

- zmniejszenie odległości międzywęźli

- zwiększoną produkcję terpenów(oleje eteryczne) i trichomów(mikroskopijnej wielkości włosków wydzielniczych (gruczołów żywicznych)

- większą zawartość kannabinoidów potwierdzoną chromatograficznie

- wyeliminowanie zagrożenia przegrzania powierzchni liści oraz kwiatów, będącego częstą przyczyną zahamowania lub nieprawidłowego rozwoju w fazie wzrostu i kwitnienia

- znaczne ograniczenie kosztów produkcji, mniejsze opłaty za energię elektryczną (nawet o połowę w porównaniu z innymi oprawami LED)

Zatem nic tylko doświetlać swoje rośliny Ledami Horti 2 CB od firmy PerfandLed i czekać na zdrowy i efektowny wzrost naszych roślin, jak również na zdecydowane ograniczenie rachunków za prąd :) Korzyści dodatkowe, które osiągamy używając lamp Horti 2 CB to zmniejszenie wytwarzanej temp o połowę w porównaniu do innych led (tych świecących w trybie ciągłym). To zmniejsza też zapotrzebowanie na podlewanie o około 30%. Perfand Led – to tylko pozornie droga oprawa. Wydatek zwraca się bardzo szybko.

ZOBACZ LAMPY LED DO UPRAWY ROŚLIN

Więcej o lampach i doświetlaniu przeczytasz tutaj:
Jaką lampę LED wybrać do uprawy roślin?

Jak uprawiać rośliny w domu i co należy kupić?

CMH – nowa jakość światła

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium