SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA !
W PIĄTEK 31.05
SKLEP BEDZIE
NIECZYNNY
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Lampy CFL

Lampy CFL to żarówki, które od połowy lat 90. wiodą prym u ludzi w domach. Ich historia jest dużo wcześniejsza, jednak dopiero dzięki masowej produkcji w latach 90-tych stały się elementem gospodarstw domowych, jako ekonomiczniejsza alternatywa dla typowej żarówki dotąd używanej.

CFL - świetlówki kompaktowe

Ogrodnicy zaczęli używać tego typu technologii głównie po to, aby zaoszczędzić na energii elektrycznej. Atutem tych lamp w uprawie domowej jest brak wielu części (potrzebujemy jedynie gniazdo E40 oraz jakiś odbłyśnik) niż to jest w przypadku lamp MH i lamp HPS. Dodatkowo możemy lepiej kontrolować temperaturę, dzięki czemu niwelujemy, a w zasadzie wykluczamy zagrożenie pożarowe. Podsumowując, taka żarówka nie potrzebuje żadnego dodatkowego układu zasilania, nie nagrzewa się tak bardzo jak HPS i nie mamy kłopotów ze zbytnią temperaturą, żywotność i wydajność świetlna jest kilka razy dłuższa niż u lamp HPS, a elektroniczny układ zasilania wmontowany w żarówkę zwiększa jej energooszczędność. Niestety nie dają one obiecujących rezultatów podczas fazy kwitnienia. Dlatego polecane są osobom początkującym, mającym mało miejsca na domowy ogród. Ewentualnie dla osób chcących ich używać do produkcji klonów oraz sadzonek przed zastosowaniem lampy MH. Głównymi producentami tychże lamp są Phytolite oraz Elektrox, posiadają oni różnego rodzaju modele z przeznaczeniem na fazę wzrostu jak i kwitnienia oraz tzw. dual czyli dostosowane do obydwu faz. Przy CFL warto zwracać uwagę na stosunek mocy/ do realnego poboru prądu tj. 85/50W, 125/85W, 200/135W, 250/175W.

[product id="20497, 20498, 20826"]

Akcesoria

Na koniec warto przypomnieć, że samymi lampami człowiek nie żyje i będziemy potrzebowali do nich różnego rodzaju akcesoriów. Jeżeli zdecydujecie się na CFL będziecie potrzebowali oprawek z gniazdem E40. Z własnego doświadczenia wiem, że dla każdego ogrodnika kluczowym jest jak najmniej problemowa regulacja wysokości lamp. Nasze rośliny rosną, więc oczywiście wcześniej czy później będziemy musieli regulować wysokość. Z pomocą przychodzą nam wtedy wieszaki easy rolls, gdybyście tylko wiedzieli ile takie coś może zaoszczędzić nerwów. Jeżeli Wasza uprawa domowa jest duża, albo posiadacie większy budżet możecie skorzystać z lightrail, są to szyny, które montujemy wewnątrz namiotu uprawowego, dzięki nim możemy się cieszyć zautomatyzowaną regulacją wysokości. W wyborze akcesoriów na pewno pomaga doświadczenie, to ono pomaga wybrać to, co jest dla nas najbardziej odpowiednie. Wasza uprawa wydaje bardzo głośny dźwięk? – zastosuj tłumik akustyczny oraz dodaj przewód wentylacyjny w oplocie PVC. Jeżeli nie masz takich problemów możesz zrezygnować z tłumika, a przewód wybrać bez oplotu. Pamiętaj jednak o podstawach takich jak chociażby okablowanie, które (o co bardzo proszę) wybieraj dobrej jakości u sprawdzonych sprzedawców. Hałas i tym podobne rzeczy da się zawsze jakoś zniwelować. Spalony dom od złych kabli jest o wiele czymś gorszym.

[product id="20378, 20379, 23342"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium