SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Doniczki do uprawy

Głównym procesem dla rośliny jest fotosynteza, która zachodzi przede wszystkim w liściach. To właśnie w tym miejscu substancje mineralne pochodzące z ziemi oraz nawozów, wraz z wodą działają jak pożywka do reakcji powstawania nowych związków chemicznych niezbędnych roślinie do życia. Wymogiem udanego procesu jest to, aby woda wraz z rozpuszczonymi w niej solami mineralnymi była dostarczana do liści w sposób ciągły, a także bez opóźnień muszą być odbierane substancje zsyntetyzowane w nich. Jeżeli tak ma się stać, korzenie rośliny muszą być bardzo dobrze rozwinięte. Korzenie rozwijają się w równowadze odpowiednio do części znajdującej się ponad powierzchnią gruntu. Ich główną funkcją jest funkcja absorpcyjna, ale nie tylko. Korzenie są również odpowiedzialne za przechowywanie substancji zapasowych rośliny oraz utrzymują i stabilizują rośliny w glebie lub w innym medium uprawowym. Wiemy więc już jak ważne są korzenie, dlatego musimy o nie zadbać. Jak to zrobić? Nic prostszego, wystarczy dobrać odpowiednią doniczkę. Oczywiście też należy zaopatrzyć się w stymulator wzrostu korzeni który pomoże nam w poprawnym ukorzenianiu roślin. Polecamy użycie boosterów znanych i cenionych producentów.

Doniczki torfowe

Są to doniczki stworzone z ekologicznych tworzyw, które zapewniają kiełkującym nasionom, a później już sadzonkom optymalną temperaturę oraz wilgotność. Są one całkowicie biodegradowalne, przez co idealnie nadadzą się dla osób uprawiających pod słońcem (uprawa outdoor) jak i dla tych uprawiającymi w growbox (uprawa indoor) pod lampami HPS, lampami LED, lampami CFL itd. które nie lubią przesadzać roślin w obawie przed ich uszkodzeniem. Doniczka torfowa jest od razu gotowa do przesadzenia jej w całości w docelowe miejsce. Nie wyciągamy sadzonki z doniczki tylko zakopujemy sadzonkę wraz z doniczka w glebie. Doniczka torfowa rozpuści się z czasem dostarczając dodatkowych wartości odżywczych dla Twojej rośliny :)

[product id="20037, 20038, 20040"]

Doniczki produkcyjne

Niektórych ta nazwa może zdziwić, ale chodzi tutaj o zwykłe doniczki plastikowe. Są dostępne na rynku doniczki kwadratowe lub doniczki okrągłe. Warto też zauważyć że doniczki te występuję często w wersji Air Pot. Kształt tutaj nie ma znaczenia, panuje pełna dowolność wyboru, po prostu jak nam lepiej pasuje. Jest to najczęściej zależne od miejsca, jeżeli mamy go sporo doniczka okrągła będzie idealnym rozwiązaniem. Jeżeli powierzchnia jest ograniczona lepiej aby nasz wybór padł na doniczkę kwadratową. Co do samej kwestii pojemności to jak wiadomo jest to w pełni uzależnione od tego, jaką roślinę planujemy hodować. Każda z takich doniczek posiada otwory na dnie po to, aby woda nie zalegała. W innym wypadku istnieje ryzyko, że nasze korzenie mogą zacząć gnić. Oczywiście pamiętajmy o zrobieniu także własnego drenażu choćby za pomocą keramzytu (Keramzyt to granulat ceramiczny niskiej jakości, warstwa keramzytu na dnie doniczki zabezpiecza przed gniciem korzeni). Plastik jest tworzywem, które możemy o wiele łatwiej modelować niż to jest w przypadku doniczek torfowych. Dlatego też istnieją różnego akcesoria jak na przykład wentylowane pokrywy, dzięki którym możemy utrzymać lepszą wilgotność sadzonki czy małe podstawki, które ułatwią zachowanie czystości od wypływającej wody. Dzięki właściwościom tego tworzywa powstały też doniczki Air-Pot Super Roots, które posiadają profilowane ściany z zamkniętych wewnątrz stożków i stożków otwartych na zewnątrz. W przeciwieństwie do zwykłych donic pozwala ona na szybkie i skuteczne produkowanie masy korzeniowej. Korzenie zamiast wydłużać, rozgałęziają się zwiększając przyswajanie makro- i mikroelementów, co korzystnie wpływa na ilość i jakość zbiorów. Nowością na rynku jest Air-Pot Hercules, posiadają one niezwykłe, profilowane ściany, przypominające wytłaczanki do jajek. Uprawiając swoje rośliny w tych doniczkach możesz spodziewać się rezultatów takich jak w hydroponice i aeroponice. Jest to pozycja obowiązkowa dla doświadczonych ogrodników.

[product id="20002, 19994, 23222"]

Doniczki hydroponiczne

Rośliny w uprawie hydroponicznej uprawia się w doniczkach hydroponicznych, które składają się z donicy zewnętrznej, która musi być wykonana z materiału nieprzepuszczającego pożywkę i wewnętrznej, która jest specjalnym wkładem do hydroponiki. Doniczka zewnętrzna powinna być nieprzezroczysta, ponieważ kontakt roztworu wodnego ze światłem może spowodować rozwój glonów. Natomiast doniczka wewnętrzna powinna mieć o kilka centymetrów mniejszą średnice od zewnętrznej. Uprawa hydroponiczna to temat na inny artykuł, radzę jednak pamiętać o tym, że w starszych strefach korzeniowych to brak tlenu staj się problemem niskich wskaźników, ponieważ jego wchłanianie jest zredukowane do 10% włośników. Korzenie pierwotne mogą stać się beztlenowe (poważny niedobór tlenu) lub niedotlenione (niedobór tlenu powoduje bardzo silne dążenie do wyeliminowania braków) zabija korzenie lub wypływa na wydajność rośliny. Więc jeżeli chcecie osiągnąć maksymalne napowietrzenie to musicie pozwolić także korzeniom na wyschnięcie. W tym czasie roztwór na powierzchni korzeni wciąż rozpuszcza O 2 na wyższych poziomach, gdy powietrze porusza się i wody nie ma.

[product id="21687, 21689, 20199"]

Akcesoria

Jak już zdecydujecie się na wybór doniczek zachęcam do zapoznania się z ofertą na podstawki pod doniczki i tace uprawowe, dzięki którym jakość waszej pracy z roślinami wzrośnie. Każdy fan domowej uprawy roślin wraz z doświadczeniem widzi, że tego typu akcesoria mogą mu bardzo pomóc. Decydując się na posiadanie takiej tacy możemy zapomnieć o problemach, gdy ziemia się rozsypie lub nawozy rozleją.

[product id="21699, 22726, 22370"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium