SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Jak monitorować i regulować temperaturę przy szczytach roślin?

0
Jak monitorować i regulować temperaturę przy szczytach roślin?

Jak zabezpieczyć topy przed przypaleniem? Monitorowanie temperatury 

Podczas uprawy pod lampami niezbędne jest monitorowanie i regulowanie temperatury w rejonie szczytów roślinnych. Do monitorowania temperatury w szklarni lub boksie przydatne są termometry z czujnikami temperatury na kablu. Najlepiej sprawdzają się modele z pamięcią temperatury maksymalnej i minimalnej. Dzięki takim termometrom możemy w każdej chwili sprawdzić najwyższą i najniższą temperaturę, jaka w ostatnim czasie została zanotowana w pobliżu czujnika. 

Profesjonalne sterowniki do lamp LED – smart control

Jeżeli zastosujemy nowoczesne źródła światła LED do uprawy to przy regulacji temperatury, zarówno przy szczytach jak i w całym pomieszczeniu do uprawy, rewelacyjnie sprawdzają się sterowniki elektroniczne (tzw. kontrolery, smart control) do nowoczesnych lamp led. Zabezpieczają one automatycznie całą uprawę przed przypaleniem czubków roślin. Profesjonalne sterowniki do lamp LED  posiadają przeważnie czujnik temperatury na długim kablu. Czujnik ten należy umieścić na poziomie szczytów roślinnych i gdy temperatura w tym rejonie wzrośnie (np. gdy zepsuje się wentylator mieszający lub gdy mamy wyjątkowo gorący dzień) to taki elektroniczny sterownik automatycznie obniży moc lampy a co za tym idzie zmniejszy produkcję ciepła z lampy. 

Wentylatory CTRL z regulacją obrotów i temperatury – uprawa indoor

Bardzo przydatne są wentylatory CTRL (z regulacją obrotów i temperatury). Ich stosowanie jest banalnie proste. Takie wentylatory są wyposażone w pokrętła lub ekran LCD którymi ustawiamy minimalne obroty i maksymalną temperaturę. Należy zakupić wentylator o mocy zdecydowanie większej niż wynika to z wielkości pomieszczenia do uprawy. Następnie ustawiamy pokrętło obroty np. na 40% i pokrętło temperatury na 27°C. Gdy temperatura wzrośnie powyżej 27°C to wentylator włączy się na 100% mocy i będzie pracował, dopóty dopóki temperatura nie spadnie. Niektóre nowoczesne modele wentylatorów wyposażonych w regulację obrotów i czujnik temperatury nie uruchamiają od razu 100% mocy, lecz zwiększają moc stopniowo cały czas próbkując temperaturę powietrza i dopasowując obroty do temperatury.

Sterownik temperatury do uprawy marihuany 

Kolejnym niezależnym od sterownika oświetlenia zabezpieczeniem przed wzrostem temperatury może być dodatkowy sterownik temperatury, którego celem będzie uruchomić dodatkową wentylację chłodzącą (np. dodatkowe wentylatory mieszające lub wyciągowe).

Dobrze jest mieć w swoim pomieszczeniu automatyczne zabezpieczenie przed wzrostem temperatury. Pieniądze wydane na dodatkową wentylację z automatycznym czujnikiem temperatury mogą uratować naszą plantację przed całkowitym zniszczeniem.

Po więcej wpisów zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium