SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA !
W PIĄTEK 31.05
SKLEP BEDZIE
NIECZYNNY
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Podłoże do storczyków

Na wstępie warto powiedzieć, że podłoże do storczyków powinno mieć odczyn pH 4,5-6. Storczyki naziemne, takie jak między innymi Paphiopedilum oraz Cymbidium, rosną w podłożu w tym przypadku ziemi. Jednak większość orchidei pochodzących z tropikalnych rejonów świata to epifity, czyli tak jak już było wspomniane rosną w powietrzu, a nie w glebie. Ich mięsiste korzenie pokryte są warstwą srebrzystych komórek zwanych welamenami, które działają jak gąbka do wchłaniania wody. Ta gąbczasta warstwa obumarłych komórek chroni również korzenie przed utratą ciepła i wilgocią.

Jakie podłoże do storczyków? 

Dlatego najważniejszym aspektem podłoża do uprawy storczyków jest to, że musi zapewniać dobrą cyrkulację powietrza oraz aby umożliwiało bardzo szybkie spływanie wody. Medium uprawowe musi także dać korzeniom coś bezpiecznego do przylgnięcia. Tak więc w zależności od rodzaju storczyka, możemy z powodzeniem stosować do uprawy media taki jak torf, kora jodły, suszone korzenie paproci, mech torfowiec, wełna mineralna, perlit, granulat korkowy, kamienie, włókna kokosowe, granulat lawy lub mieszanki łączącej kilka z tych materiałów. Niektóre orchidee epifityczne mogą być również być podłączone do paproci drzewiastej, jednak potrzeba do tego odpowiedniego klimatu. Obecnie najbardziej popularnym podłożem stosowanym w uprawie storczyków na świecie jest kora z jodły, która zapewnia odpowiednią cyrkulację wilgoci oraz odpowiedni odczyn pH do uprawy storczyków.

Hodowla storczyków w domu – jakie warunki zapewnić kwiatom?

Storczyki mają zwykle najlepsze warunki w stosunkowo małej doniczce. Na ogół preferowane są te wykonane z plastiku, ponieważ gdy nadejdzie czas ponownego przesadzenia, możemy łatwiej oddzielić korzenie, a nawet ją przeciąć. W celu zapewnienia dobrego drenażu dolną część naszych doniczek możemy wypełnić keramzytem, a nawet tzw. piankowymi orzeszkami (często wypełnia się nim paczki kurierskie). Najlepiej podczas procesu sadzenia lub przesadzania zawiesić storczyk nad doniczką i stopniowo wypełniać ją kawałkami kory, lub jakimkolwiek innym wybranym medium uprawowym. Korona rośliny powinna znajdować się nieco poniżej wierzchołka doniczki. Czasami pomocnym i wartym użycia jest kawałek drutu, aby zabezpieczyć roślinę przed połamaniem, dopóki jej korzenie nie zostaną już ustabilizowane.


Niektóre storczyki powinny być ponownie sadzone co roku. Inni mogą być szczęśliwi w tej samej puli przez siedem lub więcej lat. Zasadniczo nie należy ponownie garnek orchidei, chyba że jest to konieczne. Orchidee czuły się zaniepokojone. Ponownie garnek, jeśli podłoże zaczęło się rozkładać na tyle, aby zmniejszyć napowietrzenie; jeśli korzenie wychodzą daleko poza pulę; lub jeśli nowy wzrost zakłócił równowagę rośliny.

Czytaj więcej:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium