SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA !
W PIĄTEK 31.05
SKLEP BEDZIE
NIECZYNNY
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Jak uprawiać rośliny w domu i co należy kupić?

0
Jak uprawiać rośliny w domu i co należy kupić?

Growbox, co to jest?

Growboxy inaczej boxy, szafy. Są to namioty uprawowe, które umożliwiają stworzenie warunków optymalnych do uprawy roślin, nawet tych najbardziej wymagających. W odróżnieniu od klasycznych szklarni najczęściej nie są przezroczyste i nabyć je możemy w rozmiarach już od 30 × 30 cm przy 60 cm wysokości, do takich o powierzchni 3 × 3 metry. Dzięki zamykanemu growboxowi i przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu jesteśmy w stanie kontrolować panujący w nim klimat.

Co znajduje się w growboxie?

W sklepie hemp.pl znajdziecie gotowe zestawy czekające tylko na rozstawienie i podłączenie poszczególnych podzespołów. Jednym nich jest oczywiście oświetlenie. Wybierać możemy od 26-watowych lamp LED przez energooszczędne żarówki CFL do potężnych 1000W lamp HPS (wysokoprężnych sodowych), wszystko w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Nad poprawnością klimatu czuwać mogą cyfrowe programatory i sterowniki atmosfery, które będą sterować światłem, wentylacją, suplementacja Co2, a nawet podlewaniem, jeśli mamy takie życzenie. Także podsumowując, poniżej wyliczę “must have” do poprawnego działania growboxa:

– zestaw oświetleniowy np.: zasilacz z żarówką HPS plus odbłyśnik lub pojedyncza lampa LED

wentylatory (wyciągające i mieszające)

programator czasowy

– termometr z higrometrem

nawilżacz powietrza

– donice plus podłoże uprawowe (ziemia, kokos) lub system hydroponiczny

– generator dwutlenku węgla, Co2

– opcjonalnie filtr węglowy, jeśli zapach uprawianych roślin sprawia kłopot

– rośliny wraz z nawozami :D

Oczywiście jest jeszcze kilka rzeczy, które zawsze można dodatkowo dołożyć. Doświadczony sprzedawca na pewno wam dobrze doradzi, zestawiając wszystko w sposób dopasowany do waszych potrzeb.

Jakie rośliny można uprawiać w growboxach?

Jak już wcześniej wspomniałem, w odpowiednio wyposażony growbox daje możliwość stworzenia warunków idealnych do uprawy, dzięki czemu możemy hodować praktycznie każdą roślinę. Nasz namiot możemy dostosować do upraw warzyw, ziół, tropikalnych kwiatów, czy owocowych drzewek i krzewów. Mając pełną kontrolę, możemy skracać lub wydłużać okresy wegetacji i kwitnienia, fundować roślinom pełnie lata w środku zimy ciesząc się truskawkami w styczniu :D. Dzięki możliwościom, które daje nam growbox we własnym mieszkaniu możemy stworzyć niepowtarzalny całoroczny ogród marzeń.

Czy uprawa w growboxach jest trudna?

To jest bardziej złożone pytanie, niż mogłoby się wydawać. Z jednej strony skoro stworzymy w naszej szafie wspaniałe warunki dla danej rośliny, to nie pozostaje nic, tylko czekać wspaniałych rezultatów. To też jest oczywiście prawidłowe podejście. Wszystko jednak zależy od tego, jak bardzo wymagające rośliny będziemy uprawiać. Uprawy ziemne ziół i warzyw raczej nie powinny sprawić nam kłopotu. Poświęcenie minimum uwagi i zaangażowania powinno obdarzyć nas fajnymi wynikami. Co do roślin tropikalnych, egzotycznych lub upraw hydroponicznych te bardziej nas zaaprobują i zmuszą do większego zaangażowania, ostrożności i posiadania nieco większej wiedzy na ich temat.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium