SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Nawozy organiczne czy mineralne – jakie nawozy wybrać?

0
Nawozy organiczne czy mineralne – jakie nawozy wybrać?

Co to są nawozy mineralne?

Jeśli hodowca zdecyduje się używać sztucznych nawozów, to z reguły chce wiedzieć, co dokładnie otrzymuje i co warto o danym produkcie wiedzieć. Nawozy tego typu są dokładnie przebadane, a cała wiedza na ich temat jest ogólnie dostępna. Grower wie czego się spodziewać po składnikach i jak roślina powinna na nie reagować. Wiedza ta daje ogromną kontrolę podczas odżywiania upraw, ponieważ może manipulować odpowiednio stężeniami danych składników, aby wywołać pożądany efekt.

Kiedy można stosować nawozy mineralne?

Jeśli roślina ma jakieś niedobory, dzięki stosowaniu nawozów mineralnych możemy szybko reagować, gdyż składniki odżywcze zawarte w preparacie są bardzo szybko przyswajalne. Sztuczne nawozy są z reguły tańsze niż organiki i nieco prostsze w podawaniu, oprócz tego na pewno mają dłuższy termin przydatności do użycia. Niestety, syntetyki czasem mogą nie dostarczać odpowiednich mikroelementów i pożytecznych organizmów, dzięki którym gleba, szczególnie po uprawie outdoor, pozostaje w dobrej kondycji. Kolejną rzeczą jest to, że nawozy te można bardzo łatwo przedawkować, doprowadzając do „spalenia” rośliny.

Co to jest nawóz organiczny?

Nawozy organiczne zwykle naturalnie posiadają szereg pierwiastków oraz makro i mikro-elementów, których potrzebują rośliny. Dzięki temu, że pochodzenie tych składników jest biologiczne, naturalne, są one łatwo przyswajalne dla roślin i nie stresują tak upraw jak odżywki mineralne. Organiki poprawiają właściwości gleby, nie niszczą mikroflory bakteryjnej, dzięki której roślina zwiększa wchłanialność pożywienia. Ponadto nawozy te poprawiają zdrowie roślin, co może zapobiegać konieczności użycia oprysków. Zwykło się mówić, że organiki dają pyszny, pachnący plon, ale jego ilość czasem może nie zadowalać. Z mojego doświadczenia jako sprzedawcy i z rozmów z klientami stwierdzam, że ta teza chyba odchodzi do lamusa, coraz częściej słyszę głosy, że na organikach ludzie uzyskują świetne efekty nie tylko pod względem jakości, ale i ilości plonu

Nawozy organiczne, czy mineralne?

Decyzję jak uprawiać oczywiście pozostawiam wam. Musicie odpowiedzieć sobie na jedno za...biście ważne pytanie :D, Co dokładnie chcecie uzyskać od swojej rośliny? W jaki sposób najłatwiej i najbezpieczniej i dla was i dla roślin to zrobić?

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium