SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków - GrowShop & HeadShop:
31-752 Kraków, ul.Makuszyńskiego 22A
(z tyłu budynku)

Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-piąt.: 8:00 - 17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Wieszaki z regulacją wysokości do uprawy roślin

0
Wieszaki z regulacją wysokości do uprawy roślin

Wieszaki do lamp z regulacją – Light Hanger, Rope Ratchet, Pro Hanger

Zakres regulacji wysokości to 10-200cm, udźwig do 68kg/szt (w zależności od modelu). Możliwość łączenia ze sobą wieszaków w celu zwiększenia nośności lub w celu zwiększenia zakresu regulacji wysokości (co 2m) do 4, 6 lub 8 metrów. Przeznaczone do lamp uprawowych, systemów wentylacyjnych, filtrów węglowych i innych konstrukcji w pomieszczeniach do uprawy roślin. Odporne na wilgoć wieszaki VF.Krakow pasują do wszystkich typów oświetlenia asymilacyjnego (lamp LED, HPS, CFL, etc...), do filtrów węglowych, wentylatorów oraz podwieszania różnych konstrukcji w pomieszczeniach uprawowych tam, gdzie niezbędna jest regulacja wysokości. Można ich tez użyć jako linki do kształtowania roślin (zamiast jojo). Mocowanie za pomocą LightHanger od VF.Krakow to wygoda, funkcjonalność i niezawodność. 

Dlaczego przy uprawie roślin tak ważne są wieszaki z regulacją wysokości?

Po pierwsze musimy wiedzieć, że im dalej odsuniemy lampę od szczytu rośliny, tym mniej światła z lampy do niej dotrze. Zbyt blisko ustawiona lampa może uszkodzić roślinę. Ponieważ rośliny cały czas rosną to niezbędna staje się  możliwość regulacji wysokości lampy. W przypadku filtrów i innych instalacji to po prostu wygoda. Fragmenty instalacji wiszące pod sufitem można wygodnie opuścić na czas czyszczenia, konserwacji, wymiany elementów.

Jak daleko od szczytów roślin zawiesić lampę? Lampy LED do uprawy 

Przykładowo lampa LED do uprawy o wydajności 2,8umol  i mocy 600W może wisieć wyżej oświetlając większy obszar uprawy. Jej odpowiednik Led 600W o wydajności 2,2umol należy obniżyć do szczytów roślin zmniejszając jednocześnie obszar uprawy, jaki ogarnia lampa. Nowoczesne lampy led mają bardzo szeroki kąt świecenia i podniesienie ich o 5cm znacząco zwiększa zakres uprawy. Wystarczy wiedzieć, że 20-40cm jest optymalne w przypadku większości profesjonalnych lamp LED przeznaczonych do uprawy a 40-60 cm w przypadku mocno nagrzewających się lamp HPS. Należy sprawić aby rośliny dostały optymalną ilość światła jednocześnie pilnując by nie przypalić szczytów roślin. Dobrym zabezpieczeniem jest w tym wypadku poprawna wentylacja poprzez wentylatory mieszające aby nie dopuścić do punktowej kumulacji temperatury przy szczytach roślin. Tu świetnie sprawdzi się wentylator z oscylacją. (https://www.hemp.pl/produkt/wfan-oscillation-vf).

Więcej wpisów na tematy związane z uprawą znajdziesz na naszym blogu:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium