SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

+48 12-413-23-36
+48 503-012-027

Skype: HEMP.pl_vf
e-mail: hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
+48 502-081-676
Skype: hemp.pl_Hurt
e-mail: hurt@hemp.pl

Reklamacje i zwroty:
+48 502-081-676
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
SKLEP STACJONARNY:
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków

+48 12 413 23 36
+48 503 012 027

krakow@hemp.pl

pon.-pt. 8:00-17:00

sobota: NIECZYNNE
____________________
 
 

Klasyfikacja storczyków

Storczyki mogą zostać pogrupowane np. w dwie szerokie kategorie, które charakteryzują ich nawyki wzrostu. Idąc dalej tą klasyfikacją, storczyki które posiadają rozgałęzienie typu monopodialnego mają pojedynczą, pionową łodygę, z liśćmi ułożonymi naprzeciw siebie wzdłuż łodygi. W takich roślinach łodyga kwiatu pojawia się od podstawy najwyższych liści. Storczyki z tym rodzajem wzrostu to między innymi Phalaenopsis i Wandas. Bardziej rozpowszechnione pod względem sposobu wzrostu są storczyki sympodialne. Rośliny te rosną poziomo, tworząc nowe pędy ze starego kłącza. Liście i kwiatostany tworzą się u szczytu nowych pędów. Wiele sympodialnych storczyków tworzy pseudobulwy, które są niczym innym jak spuchniętymi pędami, które przechowują wodę i składniki odżywcze (nawozy do storczyków) tak, aby pomóc roślinie przetrwać okresy długotrwałej suszy. Sympodialne orchidee to z kolei między innymi Cattleya, Oncidium, dendrobium oraz Cymbidium.

Środowisko występowania storczyków 

Można również sklasyfikować nasze rośliny pod względem ich naturalnego środowiska, co daje nam wiedzę o tym jaka temperatura będzie dla nich wskazana, a także jaką wilgotności i poziom światła preferują. Storczyki, które pochodzą z wilgotnych tropików, takie jak Phalaenopsis i Paphiopedilum preferują temperatury w ciągu dnia graniczące od 22°C do 29°C , przy wilgotności sięgającej 80-90%. Przy tym są one najbardziej "zadowolone" w oknie wschodnim lub południowo-wschodnim, tam gdzie światło nie jest zbyt intensywne, więc jeżeli uprawiamy storczyki w namiocie uprawowym też musimy o tym pamiętać. Te dwie wyżej wymienione odmiany są najbardziej rozpowszechnione w sklepach ogrodniczych w Polsce, tak więc już chyba wiemy skąd biorą się te legendy o trudnej uprawie, akurat w naszym kraju. Jak się okazuje problemem są tylko nieodpowiednie warunki do uprawy storczyków

Klimat życia storczyków 

Storczyki o ciepłym klimacie, między innymi Dendrobium oraz Cymbidium, są stworzone do średniej temperatury oscylującej w graniach 12°C - 21°C. Do tego wymagają stałego dopływu wilgoci oraz dobrej cyrkulacji powietrza, co jest niezwykle ważne, w innym wypadku możemy mieć do czynienia z pleśnią . Preferują okna wychodzące na stronę południową, gdzie najdłużej świeci słońce, jednak czasami podczas lata mogą wymagać trochę cieniowania. Cattleyas i niektóre Oncidium występują tam, gdzie dni są suche i stosunkowo chłodne. Są w stanie tolerować długą porę suszy w temperaturach 26°C, a nawet 32°C, po której rzecz jasna następuje bardzo wyraźna pora deszczowa. Ich zapotrzebowanie na światło jest bardzo duże, więc należy im je dostarczyć za pomocą lamp, ewentualnie umieścić w słonecznym południowym oknie. W naturze występują także orchidee, które rosną na dużej wysokości, są to Epidendrum oraz Masdevallia. Rosną one w lasach mglistych - są to niskie lasy strefy międzyzwrotnikowej występujące na obszarach górskich, gdzie stale zachodzi kondensacja pary wodnej, wskutek czego utrzymują się chmury i mgły. Średnia temperatura na tych obszarach waha się pomiędzy 15,5°C, a 22°C, a wilgotność jest bardzo wysoka, należy więc również zwrócić na to uwagę. Jeżeli chodzi o światło, preferują one, gdy jest niezbyt intensywne.

Czytaj więcej:

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium