SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Nawozy Terra Aquatica

Terra Aquatica O SOBIE

Firma Terra Aquatica a wcześniej General Hydroponics została założona w Kaliforni, w 1970 r przez grupę naukowców, inżynierów i techników, którzy zebrali się razem we wspólnym celu: aby przyspieszyć technologię uprawy roślin kwantowym skokiem.
Dzisiaj, cel firmy jest nadal podobny: rozwijać i unowocześniać produkty do uprawy roślin, zwiększać i polepszać jakość plonów stawiając na jakość, technologię, i innowację.

Jako działacze ekologiczni, kiedy możliwe wykorzystujemy przetwarzanie materiałów. (Odpowiadając na problemy konsumpcji energii, aktualnie testujemy pierwsze systemy napędzane przez energia słoneczną).
Nasza linia produktów jest ogromna, często unikalna i zawsze rozwojowa. Cały czas trwają prace zespołów badawczych w naszych szklarniach w Kalifornii i Francji.
Dzisiaj nasze produkty są używane i doceniane przez hodowców na całym świecie.
Produkty Terra Aqauatica są też używane w najważniejszych laboratoriach na świecie.
Również NASA używa nawozów TriPart i systemów hydroponicznych GrowStream w badaniach uprawy roślin na ich stacjach kosmicznych.
Nasze nawozy są rozpoznawane na całym świecie jako liderzy: jakości, solidności i innowacji. Nawozy T.A. pozostają bestsellerami wśród hodowców całego świata.

TERRA AQUATICA - NAWOZY, BOOSTERY, DODATKI

– opracowanie: firma VF , www.vf.krakow.pl 

Pro Organic

ProOrganic™ jest produktem wyjątkowym. Jest to pierwsza certyfikowana odżywka organiczna kompletna i całkowicie rozpuszczalna. Znakomicie sprawdza się w glebie, lecz posiada właściwość skuteczności w hydroponice, czy na nagich korzeniach, czy też na substratach.
Jej specjalny skład i znakomita rozpuszczalność powodują, że jest łatwo przyswajalna.
Jest wydajna w opryskach i nawadnianiu kropelkowym.

Jak stosować nawóz?

. W glebie, można dodać trochę BM. Przyspieszy to rozkład materii organicznej i pozwoli na osiągnięcie lepszego wyniku.
. W hydroponice, ProOrganic musi być stosowana łącznie z TrikoLogic lub z StreptoLogic, który powoduje odtworzenie w roztworze odżywiającym naturalnego procesu odbudowy.
Do pobudzenia wzrostu, kwitnienia i owocowania, jak i wzmocnienia systemu immunologicznego roślin powinno się stosować Fulvic, Pro Roots i Protect.
PRZED ROZPOCZĘCIEM UPRAWY HYDROPONICZNEJ-BIOPONICZNEJ ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA DZIAŁU INFORMACYJNEGO - BIOPONIKA -

Regulacja poziomu pH

W glebie, na ogół nie ma potrzeby śledzenia poziomu pH. Jeżeli jednak chcemy uzyskać idealne rozcieńczenie składników w roztworze, korzystne jest przed dodaniem odżywki utrzymywanie pH między 5,5 a 6,2.
W bioponice, pH może wzrosnąć do 7,5, co nie stanowi problemu. Po przekroczeniu 7,5 pH powinno zostać sprowadzone do 6,0, ale stopniowo przez 5 do 6 dni.
W tym celu trzeba zastosować T.A. pH-, który zawiera bufory organiczne i przystosowuje się do ProOrganic. (Uwaga: pH Down nie jest organiczny)
Regulator powinien być dodawany powoli, po trochu u za każdym razem dobrze rozpuszczony.
Należy do wlać do zbiornika, daleko od pompy (albo wyłączyć pompę) ze względu na ryzyko stresu dla rośliny przy nagłej zmianie poziomu pH.

Przewodność

W przypadku odżywki organicznej przewodność jest trudna do określenia. Należy dążyć do utrzymania EC w przedziale powyżej 0,8 a poniżej 1,0.

• Gdy tylko pokażą się pierwsze korzonki, dozować jak dla “sadzonek” .
• Gdy roślina zaczyna rosnąć, dozować jak dla fazy “wegetatywnej”.
Tylko do wzrostu, lub roślin-matek 20 ml/10 litrów.
Ważne: w niektórych krajach instytucje odpowiedzialne za certyfikację organiczną nie uznają hydroponiki za sposób uprawy organiczny, nawet jeżeli stosowana jest ProOrganic, bądź inna odżywka organiczna.
Faktycznie, w hydroponice nie stosuje się gleby, która stanowi podstawowy składnik kultury organicznej. Uprawa hydroponiczna zatem nie musi oznaczać automatycznego uzyskania organicznego certyfikatu na plony. 

TriPart (Grow, Bloom, Micro)

Trójskładnikowy system nawożenia TriPart jest wynikiem 20 lat badań i testów. Był projektowany przez Dr. Cal Herrmann, byłego chemika NASA i uniwersytetu Berkeley. Ten unikalny system nawożenia pozwala dokładnie kontrolować wzrost rośliny.
Połączenie trzech produktów (Grow ™, Bloom ™ i Micro ™), umożliwia tworzenie różnych mieszanek, zaspokajających praktycznie każdy typ rośliny, na każdym etapie jej rozwoju. Przez zmienianie połączeń i całkowitej siły mieszanki, możesz dokładnie kontrolować i podwyższać rozwój Twoich roślin.
Dzięki doskonałej rozpuszczalności soli mineralnych, te nawozy są świetnym narzędziem do ziemi oraz hydroponiki. Są bardzo łatwe w użyciu i znajdziesz podstawowe tabele dawkowania na etykietach.

TriPart Micro: Dostarcza roślinie wszystkich potrzebnych mikroelementów w postaci fitochelatyn. Zawiera również mikroelementy i bufory biologiczne stabilizujące pH roztworów. Micro uzupełnia Grow i Bloom w zakresie podstawowych i wtórnych składników odżywczych.
TriPart Grow: Pobudza bujny wzrost struktur i liści roślin. Młoda roślina zostaje zasilona we wszystko, czego potrzebuje do czasu kwitnienia.
TriPart Bloom: W trakcie wzrostu wpływa na powstawanie dobrych i zdrowych korzeni. Podczas kwitnienia i owocowania umożliwia maksymalne wykorzystanie potencjału genetycznego rośliny i w zdumiewający sposób zwiększa plony.

Magia systemu objawia się w wyniku współdziałania tych trzech produktów

TriPart series podlega systematycznym badaniom i jest ulepszana w miarę najświeższych odkryć naukowych. Dziś, po kilku latach intensywnych badań nad ziołami leczniczymi i roślinami aromatycznymi, Flora wprowadza nowe elementy oddziaływania, zapachu i smaku.
TriPart series w sposób prosty, kompletny i bezpieczny zapewnia wszystkie elementy potrzebne do zdrowego wzrostu rośliny.

TriPart Micro stanowi fundament systemu „budowania komórek”, TriPart Grow i TriPart Bloom tworzą ich strukturę.

TriPart  Series™ pozwala w sposób prosty i skuteczny zasilać rośliny w rozmaitych fazach ich rozwoju, zmieniając proporcje między płynami i ich koncentracjami.

[product id="22598 ,22593, 22605"]

ONE PART, nawozy Bioaktywne (TotalGro, TotalBloom)

One Part™ nawóz Bioaktywny był przez długi czas w fazie projektu.
Aby odpowiedzieć na rosnące żądania, firma General Hydroponics chciała stworzyć jedną prostą substancję odżywczą, która nie byłaby tylko jednym z wielu nawozów, ale produkt, który by spełniał wysokie standardy General Hydroponics: przyjazny dla użytkownika, wszechstronny i wysoce skuteczny.
Równocześnie chcieliśmy, by zwiekszał substancje czynne w roślinach medycznych, aromatycznych, kulinarnych oraz w ziołach.

One Part jest produktem szeroko zakrojonych badań nad wieloma ziołami lekarskimi i roślinami aromatycznymi. Produkt został opracowany tak aby potęgować działanie zawartych w nich substancji czynnych, pogłębić zapach i smak. Jest łatwy w stosowaniu, w każdym cyklu stosuje się tylko jeden komponent. Total Gro jest przeznaczony dla roślin w fazie rozwoju wegetacyjnego. Po nim, w fazach kwitnienia i owocowania następuje Total Bloom.
Jest to najbardziej kompletna mieszanka elementów micro w przemyśle i wysoce złożona mieszanka elementów makro. Oczywiście każdy nawóz z serii One Part jest buforowany, by uniknąć dużej huśtawki poziomu pH w roztworze dostarczanym roślinie.
W obu jest zawarty Bio Essential, jako podstawa elementów micro.

One Part jest przeznaczony do wody twardej. W sytuacji potrzeby zastosowania do wody miękkiej, (poniżej 90 mg / litr Ca), lub jeśli używasz wody przepuszczonej przez filtr osmotyczny (woda demineralizowana, osmoza odwrócona) Wystaczy dodać zwykły wapń, gips (np. gips modelarski) albo kredę, w stosunku 2-4 g na 10 litrów wody / szczegóły znajdziesz na opakowaniu.

Total Gro: Faza początkowa życia rośliny jest bardzo ważna; dobrze jest znany jej wpływ na kwitnienie. Kompletna mieszanka mikro i makroelementów zawarta w formule Total Gro decyduje o jakości i ilości przyszłego plonu.
Total Bloom: Jest złożoną mieszaniną składników, mających za zadanie przekształcić potencjał uzyskany w trakcie wzrostu rośliny w obfitość soczystych i pięknie pachnących kwiatów.

Jaka jest różnica między One Part i TriPart Series ?

 

Obie serie nawozów są tak sformułowane by zapewniać doskonały wzrost, doskonałą produkcję i produkty wysokiej jakości. Są one dostosowani do hydroponiki, włókna kokosu, ziemi, etc... Oba są silnie skoncentrowane i potrzeba ich niewiele by osiągnąć rewelacyjne plony.

Flora będąca trójskładnikowym system nawożenia daje się się przystosować do większości roślin podczas ich różnych cykli życia. To pozwala każdemu z niewielkim doświadczeniem, przystosować te nawozy do własnych roślin i własnych warunków uprawy.

One Part jako jednoskładnikowy system nawożenia (jeden składnik na wzrost, jeden składnik na kwitnienie i owocowanie), jest specjalnie zaprojektowany dla początkujących i dla profesjonalistów, którzy cenią sobie najprostsze sposoby, ale w żadnym wypadku nie chcą tracić na jakości.

TotalGro i TotalBloom jest szczególnie zalecany dla roślin medycznych i kulinarnych. W przeciwieństwie do Flora Series, Total Gro i Total Bloom nie są polecane dla delikatnych, wolno rosnących roślin, (orchidee, drzewa, krzewy i wolno rosnące byliny)
Firma Terra Aquatica używa One Part u siebie w stacji badawczej na południu Francji, gdzie testuje wraz z kierownictwem University Pharmacology w Toulouse, możliwości uprawy roślin w celu wydobycia ich składników aktywnych.

FINAL PART – nawóz kończący uprawę

Final Part jest unikalnym produktem w przemyśle. To jest kompletny nawóz, który zawiera wszystko co roślina potrzebuje by przyśpieszyć proces dojrzewania.
Final Part jest wszechstronnym produktem odżywczym dla roślin w fazie późnego kwitnienia. Jest on głównie przeznaczony do przyspieszenia i wzmocnienia procesu dojrzewania poprzez zwiększenie zawartości składników aktywnych w ziołach medycznych oraz w roślinach aromatycznych i jadalnych. Formuła produktu jest określana w szklarniach przemysłowych jako „roztwór forsujący”.
Final Part jest mieszanką rafinowanych soli mineralnych i buforów, precyzyjnie opracowaną w laboratoriach Terra Aquatica. W przypadku produktu tego rodzaju bardzo ważna jest dokładność : w końcowym etapie życia roślina jest na ogół bardziej wrażliwa i gorzej asymiluje w porównaniu z fazą wegetacyjną.

Final Part – nawóz działający na kilku poziomach 

Przekazuje roślinie wyraźny sygnał, że jej cykl życia zbliża się do końca. Roślina na to reaguje przyspieszeniem procesu dojrzewania, usiłując rozprzestrzenić swoje geny. 

Wywołuje w roślinie reakcje obronne poprzez wzmocnienie jej czynników aktywnych.
Dostarcza roślinie wszystkich potrzebnych soli mineralnych w postaci łatwej do przyswojenia. Jeżeli w roślinie nastąpiło nagromadzenie azotanów lub mikroelementów, produkt wspomaga metabolizm, co w efekcie powoduje poprawę smaku produktu końcowego.

Właściwości nawozu

Na polu, pozwala przyspieszyć zbiór, zanim zostanie zepsuty przez zimną lub mokrą pogodę.
W pomieszczeniach, produkt wspomaga harmonizację cyklu przyśpieszając dojrzewanie najwolniejszych roślin.
W przypadku poważnego skażenia upraw grzybami lub przez owady, przyspieszenie naturalnego cyklu pozwala zebrać przynajmniej część plonu, który inaczej byłby w całości stracony.
Wzmacnia czynniki aktywne roślin leczniczych.
W uprawie roślin dla ich właściwości leczniczych produkt pobudza i zwiększa koncentrację czynników aktywnych.

Zastosowanie nawozu 

Uprawy glebowe i hydroponika, bez względu na to, jakie odżywki były stosowane przedtem.
Przez ostatnie 10 dni kwitnienia podlewać Final Part z wodą o regulowanym pH

[product id="22589, 22590, 22579"]

FLORA MATO (do roślin stale produkujących)

FloraMato w połączeniu z FloraMicro zabezpiecza komplet minerałów potrzebnych roślinom stale produkującym, takim jak pomidory, ogórki, papryka, fasola, melony, truskawki, itd....
Do upraw hydroponicznych i ziemnych. 

BIO STYMULATORY / BOOSTERY (ProRoots, ProBloom, Protect)

Terra Aquatica skupia grupę wybitnych naukowców z wielu znakomitych ośrodków badawczych na całym świecie. Dzięki wdrażaniu ich przełomowych koncepcji i pracom stale prowadzonym w naszych laboratoriach i szklarniach, możemy proponować Państwu produkty wysokiej jakości, wyjątkowe i z tego powodu często naśladowane.
Równocześnie, od samego początku działalności firmy, sponsorujemy badania prowadzone na najlepszych światowych uniwersytetach. Jesteśmy dobrze znani w międzynarodowych środowiskach naukowych, do tego stopnia, że niezależnie pracujący badacze przedstawiają nam pierwszym wyniki swoich prac.
W wyniku badania stymulatorów organicznych, znaleźliśmy linię znakomitych produktów, które mogą być przez nas z całą odpowiedzialnością polecone. Są to Pro Boosters (Bio-stymulatory). Wyniki naszych testów tych produktów i testy wykonane przez wielu naszych klientów są rewelacyjne.
Najważniejsze z tych Bio-stymulatorów działają w powiązaniu (Pro Bloom, Pro Roots i Protect) - łączą funkcje odżywiania i ochrony rośliny i są aktywatorami w 100% organicznymi Bio Bloom oraz Bio Roots zawierają aminokwasy o działaniu oczyszczającym z substancji toksycznych oraz oligosacharyny działające grzybobójczo. Stymulują one wzrost rośliny, wzmacniają jej system immunologiczny, zwiększają odporność na choroby i niekorzystne warunki klimatyczne, zwłaszcza mróz.

Pro Bloom – aktywator wzrostu i kwitnienia.

Specyficzne działanie aktywatora polega na dostarczaniu składników odżywczych do części rośliny najbardziej ich pozbawionych. Zapewnia to bardziej zrównoważone odżywianie rośliny, poprawia zdolność absorpcji i wzrostu o ponad 20%.
W glebie są aktywowane mikroorganizmy i tym samym zwiększa się pobieranie i przepływ substancji odżywczych.
Wyrastają większe liście i poprawia się proces fotosyntezy.
W znacznym stopniu wzrasta wchłanianie wapnia.
Pro Bloom stymuluje kwitnienie, bo dobra asymilacja zwiększa naturalną odporność rośliny, więc i odporność na choroby.
Pro Bloom jest wytwarzany z surowców roślinnych, esencji owocowych i olejków. W 100% jest naturalny. Podobnie jak Protect i Pro Roots jest produktem recyklingu ekologicznego, bez dodatków chemicznych i syntetycznych, ani nawozów sztucznych.
Zdecydowanie zalecane jest stosowanie łącznie Pro Bloom z Pro Roots na początku okresu wegetacji.
Po rozwinięciu się korzeni : nie stosować już Pro Roots i kontynuować zasilanie samym Pro Bloom.
Na 10 dni przed plonowaniem : zaprzestać stosowania Pro Bloom i podlewać czystą wodą , lub wodą z dodatkiem nawozu „Final Part” (pH 5,5 – 6,5) aż do końca.

Pro Roots – aktywator ukorzenienia 

Stymuluje on rozwój mikroorganizmów w masie korzeniowej i wspomaga rozwój korzeni i korzonków.
Aktywator poprawia biotop korzenia i utwardza jego czapeczkę. Masa korzeniowa rozwija się bujnie, a roślina jest lepiej usadowiona w otoczeniu.
To zapewnia większą odporność na choroby i pleśnie (mączniak, przysadkowatość rozsad i odkładów, itd.).
Pro Roots jest wytwarzany z surowców roślinnych, esencji owocowych i olejków. W 100% jest naturalny. Podobnie jak Protect i Pro Bloom jest produktem recyklingu ekologicznego, bez dodatków chemicznych i syntetycznych, ani nawozów sztucznych.
Do sadzonek i szczepek stosować tylko Pro Roots.
W okresie wegetacyjnym rośliny stosować Pro Roots łącznie z Pro Bloom.

Protect jest aktywatorem systemu odpornościowego, tonikiem i regeneratorem rośliny.
Dzięki tworzonym w liściach i kwiatach rośliny sokach alkaloidalnych, działa odstraszająco na owady.
Rośliny tworzą poprzez ochronną warstwę na powierzchni liści własny system obronny.
Te dwa uzupełniające się działania tworzą skuteczny system odstraszający owady od rośliny.
Protect jest wytwarzany w 100% z naturalnych ekstraktów roślinnych i kwiatowych zawierających mikroelementy. Podobnie jak Pro Bloom i Pro Roots jest produktem recyklingu ekologicznego, bez dodatków chemicznych i syntetycznych, ani nawozów sztucznych.

Bio-stymulatory są produkowane w warunkach naturalnych z zachowaniem norm ochrony środowiska. Środki podlegają całkowicie degradacji biologicznej.

[product id="22604, 22606, 22618"]

SILICATE  (naturalny dodatek organiczny)

Silicate stanowi ważny dodatek.
Jest uznanym niezbędnym elementem dla wyższych roślin. Zawiera stare morskie złogi denne przekształconej biologicznie materii organicznej oraz uformowane w sposób naturalny glinki kwasu krzemowego.
Dostarcza roślinie naturalne krzemiany w rozpuszczalnej postaci kwasowej, wnikające w komórki rośliny i tworzące ochronę przed chorobami i owadami.
Silicate poprawia zdolność wymiany kationów w roztworach odżywczych. W efekcie przyswajalność odżywki jest lepsza.
Stabilizuje pH roztworu odżywki oraz przewodność pomniejszając stres spowodowany szybkim wzrostem rośliny.
Zabezpiecza przed toksycznym działaniem metali.
  Silicate spełnia kryteria naturalnego dodatku w roztworach odżywczych dla roślin. Nie jest nawozem, należy go stosować łącznie z nawozami wspomagającymi wzrost rośliny.

W PROSZKU
1. Wokół łodygi rośliny, rozsypać 1 łyżeczkę do herbaty.
Dla zapobiegania zasypywaniu sadzonek i okładów ataków grzybów w starszych roślinach.
2. W opylaniu, 5 do 10 gram (1-2 łyżek stołowych)
Jako suplement mineralny zapobiegający chorobom pythium i fusarium.
W PREPARACIE PŁYNNYM
W 20 litrach wody na 1 kg Silicate. Pozostawić na trzy dni, mieszając od czasu do czasu. Przefiltrować.
1. Bezpośrednio do zbiornika, wlać 1 do 5 szklanek, zależnie od wielkości zbiornika i potrzeb.
Odnawiać za każdym razem po wymianie roztworu.
Jako suplement mineralny zapobiegający chorobom pythium i fusarium.
2. Jako preparat dolistny, spryskiwać obie strony liścia.
Dla zapobiegania pleśniom.

Skuteczny we wszystkich środowiskach: granulaty ceramiczne, wełna mineralna, włókno kokosowe, itd. oraz oczywiście - w glebie.

[product id="22599, 22617"]


Fulvic (naturalny biostymulator) 

Fulvic jest jedynym w swoim rodzaju wyciągiem z kwasu fulwowego (Fulvic Acid) starannie wydobywanego z wyjątkowego złoża Leonardine w Nowym Meksyku. 

Zasobny tak w substancje organiczne jak i mineralne łatwo przyswajalne przez rośliny, stanowi organiczny stymulator ich wzrostu.
Dzieje się tak dzięki właściwościom naturalnego buforowania, chelatyzacji oraz bardzo wysokiej wymianie jonów.
Przekształca wiele składników w formy łatwiej przyswajalne przez roślinę.
Pomaga przy absorpcji i zużytkowaniu substancji odżywczych i minerałów przez rosnące rośliny.
Dostarcza składników pokarmowych wszystkim częściom rośliny: korzeniom, łodygom, kwiatom i owocom.
Pozwala plantatorom wykorzystać zalety naturalnej materii organicznej w formie płynnej.
W hydroponice i uprawach bez gleby tworzy środowisko bliższe warunkom glebowym.
Stosowanie Fulvic powoduje szybsze plonowanie, większą odporność roślin na choroby, poprawia właściwości smaku i zapachu, olejków eterycznych i wywiera inne dobre skutki.
W procesie produkcji Fulvic: aby zapewnić maksymalną czystość produktu, nie wykonujemy ostatniej operacji polegającej na rozdzieleniu pozostałości kwasu humusowego. Brązowy osad na dnie butelki jest resztką tego kwasu humusowego. Nie wpływa to na jakość produktu, lecz dodaje jej dodatkowy czynnik.
Fulvic nie jest nawozem. Stanowi on dodatek mający zastosowanie w kombinacjach z kompletnymi nawozami jak TriPart series i One Part.

Skuteczny w uprawach hydroponicznych i w glebach.

[product id="22569, 22621, 22622"]


BIO ESSENTIALS (mikro i submikroelementy)

Koncentrat jest kompletną mieszaniną mikro odżywek w formie chelatowej, uzupełnioną ważnymi cząsteczkami submikro. 

Chelaty są uznanymi źródłami mikroelementów w związkach organicznych.
Zawiera on również korzystne substancje oraz bufor organiczny.
Substancje odżywcze mikro i submikro są pierwiastkami śladowymi, jakich roślina potrzebuje, aby dobrze absorbować składniki główne i pomocnicze, niezbędne w kompletnej i harmonijnej diecie. Niektóre z nich są potrzebne w ilości tak znikomej, że nie ujmuje się ich w formułach.
Jednak doświadczenia w laboratoriach wykazały ich dobroczynny wpływ na zdrowie i odporność na choroby roślin.
Pierwiastek chelatowy zostaje w roślinie uwolniony tylko wtedy, gdy okaże się w niewystarczającej ilości w roztworze odżywki. W taki sposób chelat nie tylko kontroluje zrównoważony poziom substancji odżywczej, lecz także chroni roślinę przed nadmierną akumulację tej substancji.
W trakcie szybkiego wzrostu rośliny absorbują wiele pierwiastków z roztworu, co prowadzi do destabilizacji pH. Im szybszy wzrost, tym większe zaburzenie równowagi. Z tego powodu Essential posiada wysokiej jakości bufor pomagający utrzymać równowagę pH. W ramach tego samego procesu, bufor wspomaga kontrolowanie zawartości wapnia w roztworze. Jest to ważne, gdy woda jest twarda. 

ZASTOSOWANIE

Bio-Essentials jest mieszaniną mikroelementów mającą zastosowanie przy nawozach, w stanie płynnym i sypkim. Jest używany jako dodatek wzbogacający w uprawach glebowych i hydroponicznych oraz w opryskiwaniu dolistnym.
Nie należy stosować Bio Essentials razem z produktami Flora-series, One Part, produkty te zawierają już wszystkie mikroelementy.


Produkty General Hydroponics nie zawierają żadnych hormonów i syntetycznych dodatków. Zdumiewające skutki, działania pożywek i dodatków nie są spowodowane manipulacją metabolizmu rośliny; są one tylko najlepszym wyrażeniem genetyki roślin zapewnionej przez wszechstronne, holistyczne odżywianie.

Wojtek – VF & hemp.pl
www.vf.krakow.pl
www.hemp.pl


Przydatne linki:

General Hydroponics Europe - strona producenta na której znajdziesz min. kalkulator EC dla serii nawozów FloraSeries, który obliczy stężenie pożywki w Twoim roztworze !!! Nasz skromny banner VF znajdziesz w dziale Dealers.

HEMP GrowShop - tu kupisz te nawozy !!!

REGULACJA pH - dział informacyjny, tu dowiesz się jakie są sposoby regulowania pH

Tabele dawkowania są do pobrania w dziale Pliki do pobrania

Podstawowe Tabele dawkowania znajdują się na opakowaniach nawozów. 

KALKULATOR EC i PPM dla nawozow FloraSeries - tu możesz obliczyć wartość Twojej pożywki FloraSeries. 

Link do filmów GHE: HYDROPONIKA , GHE

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium