SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Nawozy i podlewanie storczyków

Skoro kwestia medium uprawowego została wyjaśniona, omówimy kwestię nawozów do storczyków. Warto wiedzieć, że podłoża, w którym rosną nasze storczyki, na ogół dostarczają bardzo mało składników odżywczych. Tak więc orchidee muszą być nawożone, jeżeli zależy nam na utrzymaniu zdrowego wzrostu. 

Informacje o nawozach i podlewaniu – jak dbać o storczyki

Wśród ogrodników na całym świecie polecane są dwie firmy, które nigdy nie zawodzą profesjonalnych ogrodników jest to HESI oraz BIOBIZZ. Ogólnie zaleca się używanie płynnego nawozu i nawet rozcieńczanie go bardziej niż w przypadku innych roślin – wszystko zależy od tego, jakiego używamy. Rynek przepełniony jest różnego rodzaju nawozami do roślin, aż ciężko się zdecydować i aby je wszystkie opisać, nie starczyłoby miejsca. Dlatego też skupmy się na tych godnych polecenia, które na pewno uczynią nasze rośliny jeszcze piękniejszymi.

Stymulatory wzrostu i nawozy firmy HESI – dlaczego warto?

Z tej pierwszej produktami godnymi polecenia są przede wszystkim stymulator roślinny SUPER VIT (do najwyżej pozycjonowanego SuperVita) oraz specjalny nawóz ORCHIVIT. Ten pierwszy to stymulator roślinny wspomagający wzrost i kwitnienie dedykowany do gleby, kokosu oraz upraw hydroponicznych. Zawiera on 25 składników witalnych, które pobudzają roślinę i są dla niej źródłem siły oraz energii, dzięki czemu stymuluje produkcje hormonów wzrostu i kwitnienia u naszych roślin. Stosując ten środek u naszych orchidei, możemy umożliwić roślinie zakwitnięcie nawet o jeden raz więcej, a 10 ml wystarcza na minimum 650 litrów wody. Z kolei nawóz ORCHVIT jak sama nazwa może wskazywać jest nawozem dedykowanym tylko i wyłącznie storczykom. Składa się on między innymi z połączenia HESI TNT Complex, kompleksu HESI Root Complex oraz HESI SuperVit. Jest to koncentracja optymalnie dostosowana tylko i wyłącznie do potrzeb orchidei. Według producenta było on testowany i optymalizowany z dużym powodzeniem przez okres kilku lat, co owocuje tym, że oprócz składników odżywczych NPK, pierwiastków śladowych, wapnia (Ca), magnezu (Mg) i siarki (S), nie ma innego nawozu, który oferuje tak szeroki zakres ważnych witamin, aminokwasów oraz enzymów roślinnych. Zawarte w nawozie niezbędne składniki odżywcze poprawiają metabolizm, fotosyntezę i pobudzają rozwój zdrowej mikroflory dla optymalnej absorpcji odżywiania.

[product id="19372, 22427, 22496"]

Zdrowe rośliny – czym nawozić storczyki?

Oczywiście, aby taki nawóz osiągnął maksymalne możliwości, należy dodatkowo zapewnić storczykom wymagany klimat. Drugim wyżej wymienionym producentem nawozów był BIOBIZZ, polecany jest on głównie osobom, które cenią sobie ekologię, nawozy od tego producenta są w pełni organiczne i posiadają ekologiczne certyfikaty OMRI i SKAL do upraw organicznych. Zwłaszcza dla początkujących hodowców storczyków, a także dla tych bardziej profesjonalnych godnym polecenia jest stymulator ACTI-VERA. Jest on stymulatorem, który chroni układ odpornościowy, co jest bardzo ważne dla początkującego hodowcy, a także zwiększa metabolizm oraz wchłanianie składników odżywczych.

Jak często podlewać storczyki?

Co do samego podlewania ogólną zasada jest taka, aby storczyki były podlewane raz w tygodniu, a nawóz powinien być podawany w okresie pomiędzy podlewaniem wodą, pamiętając o tym, aby zdążył się wchłonąć. Na rynku istnieją specjalnie zaprojektowane donice przeznaczone do uprawy storczyków, które znacząco ułatwiają ich prawidłowe podlewanie. Warto pamiętać, że nadmiar wody nie powinien stykać się z korzeniami lub podłożem, a także o tym, że gdy przesadzamy nasz storczyk to po ponownym zasadzeniu większość orchidei nie wznowi aktywnego wzrostu przez kilka miesięcy i woda w tym okresie powinna być bardzo oszczędnie podawana. Większość storczyków toleruje suszę o wiele lepiej niż tolerują nadmiar wody. Nic nie zabija storczyka szybciej, niż przyzwolenie mu na siedzenie w doniczce z wodą. Bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza roślina po prostu zadusi się i umrze.

Czytaj więcej:

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium