SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00 - 17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA
02.05.2024 - ZAMKNIĘTE

Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Stymulator wzrostu korzeni - czym jest i kiedy go stosować?

0
Stymulator wzrostu korzeni - czym jest i kiedy go stosować?

Jaką rolę spełnia system korzeniowy? 

Korzeń to jeden z elementów, które bezpośrednio wpływają na to, jaki roślina wyda z siebie plon. Jego rozwój to bardzo ważna faza w życiu każdej z nich. Im większa, bardziej rozwinięta i głębiej zapuszczona sieć korzeni zostanie zbudowana, tym lepsze i efektywniejsze będzie pozyskiwanie substancji odżywczych i składników pokarmowych znajdujących się w glebie czy też innym medium. Warto też wspomnieć, że gdy uprawiamy outdoor, odpowiednio rozwinięty korzeń ma niebagatelne znaczenie w przezwyciężeniu różnych anomalii pogodowych, typu susze, na które nie mamy wpływu, a które coraz częściej przytrafiają się w naszej strefie klimatycznej. Aby dopomóc nasze rośliny w tej walce, warto zastosować różnego rodzaju stymulatory, które służą do szybszej budowy i wzmacniania systemu korzeniowego. Ich rola jest nieoceniona. 

Stymulatory wzrostu korzeni – rodzaje i zastosowanie.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele różnego, rodzaju odżywek wspomagających rozrost korzeni. Każda szanująca się firma produkująca nawozy i odżywki dla roślin posiada w swoim asortymencie taki stymulator. Poniżej wymienię kilka najpopularniejszych, bez skupiania się na szczegółach co do każdego z nich, te znajdziecie na naszej stronie Hemp.pl i w sklepach, Skupię się natomiast na samym działaniu stymulatorów i na tym jak i kiedy powinniśmy je stosować.

Znajdziemy zatem stymulatory takie jak:

 • Canna Rhizotonic
 • Plagron Power Roots
 • Terra Aquatica Pro Roots 
 • Advanced Nutrients Voodoo Juice
 • Advanced Hydroponic of Holland Root Stimulator
 • Hesi Root Complex
 • Atami Rootbastic
 • BioBizz Root Juice
[product id="19563, 21009, 22580"]

Jak i kiedy używać nawozów?

Rozwój systemu korzeniowego jest niezwykle ważny już w początkowym etapie wzrostu i rozwoju roślin. Stymulatory stosujemy z reguły od pierwszego tygodnia kiedy roślina jest gotowa do nawożenia. Ma to zwykle miejsce w momencie, kiedy krzaczek ma ok. 10-15 cm i 4 w pełni wykształcone liście. Szczególnie ma to znaczenie przy przesadzaniu roślin z rozsad do donic czy miejsc docelowych. Bardzo często dochodzi wtedy do różnego rodzaju uszkodzeń delikatnej bryły korzeniowej oraz do stresów związanych ze zmianą środowiska lub chorobami glebowymi. Wszystkie wymienione przez mnie odżywki, używane od pierwszych tygodni uprawy, znacznie zmniejszają wspomniany stres i chronią rośliny przed infekcjami oraz zabezpieczają korzenie. Konkretniej mówiąc, stosowanie stymulatorów wspierają rozwój całego systemu, pobudza wzrost nowych i istniejących już połączeń i strefy włośnikowej, znacznie pomoże roślinie podczas takich przeszkód jak:

 • niskie lub wysokie temperatury
 • susze
 • nadmierne zasolenie
 • niewłaściwe pH podłoża
[product id="20919, 19326, 19370"]

Znaczenie systemu korzeniowego dla wielkości plonów  

Niejednokrotnie po rozmowach z klientami i uzyskiwanym feedbackiem, dochodziliśmy do wniosku, że prawidłowo zbudowany system korzeniowy ma ogromne znaczenie dla wielkości i jakości plonu. Szczególnie w warunkach, w których rośliny narażone są na różnego rodzaju stres. Wspomaganie rozrostu korzenia w takiej sytuacji sprawi, że rośliny staną się silniejsze i zwiększą się ich możliwości absorpcji substancji odżywczych, a to z kolei skutkować będzie ich lepszą kondycją i dużymi szansami na prawidłowy rozwój w dalszym etapie wegetacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium