SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
PRODUKTY
Producenci
NOWOŚCI
STARTER SET, NATURAL 100%, ZESTAW NAWOZÓW NA 1-2 ROŚLINY, PLAGRON
STARTER SET, NATURAL 100%, ZESTAW NAWOZÓW NA 1-2 ROŚLINY, PLAGRON

33,17 zł brutto

30,71 zł netto

STARTER SET, TERRA 100%, ZESTAW NAWOZÓW NA 1-2 ROŚLINY, PLAGRON
STARTER SET, TERRA 100%, ZESTAW NAWOZÓW NA 1-2 ROŚLINY, PLAGRON

27,45 zł brutto

25,42 zł netto

NAWILŻACZ - VENTILUTION, 8,7L, 260ml/h - REGULACJA INTENSYWNOŚCI WYDMUCHU,  30W/230V
NAWILŻACZ - VENTILUTION, 8,7L, 260ml/h - REGULACJA INTENSYWNOŚCI WYDMUCHU, 30W/230V

237,01 zł brutto

192,69 zł netto

SKROBACZKA DO SZYB Z LOGIEM HEMP
SKROBACZKA DO SZYB Z LOGIEM HEMP

5,67 zł brutto

4,61 zł netto

szt
SKROBACZKA DO SZYB Z LOGIEM VF
SKROBACZKA DO SZYB Z LOGIEM VF

6,42 zł brutto

5,22 zł netto

szt
SKROBACZKA DO SZYB Z RĘKAWICZKĄ VF
SKROBACZKA DO SZYB Z RĘKAWICZKĄ VF

19,00 zł brutto

15,45 zł netto

szt
 

KONTAKT
Sklep Internetowy:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Skype: HEMP.pl_vf
Skype hurt: hemp.pl_Hurt
hemp@hemp.pl

Hurtownia:
Mobile: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl

Reklamacje:
Mobile: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
sales@hemp.pl

Forum

NASZE SKLEPY STACJONARNE:

Kraków - GrowShop & HeadShop:
31-752 Kraków, ul.Makuszyńskiego 22A
(z tyłu budynku)

Telefon: 12 413-23-36 lub 503-012-027
E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-piąt.: 8:00 - 18:00
sobota: 9:00 - 15:00
12.11.2018 - SKLEP NIECZYNNY


Radom / Wielogóra - GrowShop & HeadShop:
26-660 Wielogóra, ul.Warszawska 98/100
(obok wejścia do restauracji U Grubego),

Telefon: 48 321-58-45 lub 506-547-060
E-mail: radom@hemp.pl
pon.-piąt.: 10:00 - 18:00.


 

Nawozy do hydroponiki

Nawozy do uprawy hydroponicznej, w systemach hydroponicznych to bardzo szeroki temat, my jednak zajmiemy się najpopularniejszymi i według naszych klientów najlepiej spisującymi się nawozami do hydroponiki. Zanim przejdziemy do prób wskazania najlepszych produktów, omówimy kilka ogólnych zasad dotyczących stosowania nawozów do „hydro”. 

Z reguły nawozy te dzielą się na dwie grupy: 

Pierwsza grupa to odżywki z dwuskładnikową bazą na okres wzrostu i kwitnienia dedykowane tylko do upraw w systemach hydroponicznych np.: Canna Aqua A+B, czy Plagron Hydro A i Hydro B, oraz nawozy nadające się świetnie do upraw w każdym medium (gleba, hydro, kokos) typu Advanced Nutrients, General Hydroponic Europe czy Advanced Nutrients. 

Druga grupa to odżywki uniwersalne, nadające się do każdego typu podłoża. Do tej grupy należą min. tróskładnikowa Flora Series od GHE czy Dutch Formula od Advanced Hydroponics of Holland. W trójskładnikowych seriach mamy przeważnie: 1x składnik odpowiedzialny za wzrost (np. Flora Gro), 1x składnik odpowiedzialny za kwitnienie (np. Flora Bloom), 1x składnik z mikroelementami. W takich seriach stosujemy wszystkie trzy składniki równocześnie zmieniając proporce pomiędzy nimi. Czyli w fazie wzrostu dajemy dużo FloraGro a mniej FloraBloom, w fazie kwitnienia dużo FloraBloom a mało FloraGro. Mikroelementy również podajemy cały czas zwiększając ilości wraz z zapotrzebowaniem rośliny. Pośród nawozów uniwersalnych znajdziemy również serie dwuskładnikowe gdzie używamy jednego skladnika na wzrost a drugiego na kwitnienie nie mieszając ich ze sobą. Przykładem takich nawozów jest seria OnePart składająca się bioaktywnych z nawozów Total Gro i Total Bloom. Zdażają sie równiez nawozy jednoskładnikowe które podajemy niezaleznie od fazy w jakiej znajduje się roślina. W przeciwieństwie do nawozów dwuskładnikowych (jeden składnik na wzrost, drugi na kwitnienie) do nawozów jednoskładnikowych, aby roślina miała się dobrze potrzebujemy jednak dodać stymulatory i dodatkowe składniki w zależności od eatapu na jakim znajduje się roślina. Najprostsze wydają się więc nawozy dwuskładnikowe a dla profesjonalistów chcących mieć pełną kontrole nad swoją uprawą polecane są serie trzyskładnikowe.

Bardzo ważną informacją jest to, że odżywek dedykowanych tylko do ziemi nie możemy używać w systemach hydroponicznych, natomiast te przeznaczone do hydroponiki świetnie się spiszą również w glebie czy kokosie. 

W systemie hydroponicznym nie zachodzą takie procesy rozkładu przez bakterie jak w ziemi, więc charakterystyczną cechą upraw hydroponicznych jest podanie w odżywkach wszystkich makro i mikro elementów w formie przyswajalnej dla roślin w tego typu uprawie.

Ponieważ uprawy hydroponiczne są pod dachami żeby deszcz nie wpadał do roztworu odżywczego (może zakłócić poziom Ph roztworu odżywczego, itp)  to automatycznie producenci takich nawozów przy projektowaniu ich składu uwzględniają że rośliny mogą być uprawiane pod oświetleniem sztucznym typu Lampy Led, HPS, CFL, ....itp. Większość firm posiada Swoje laboratoria testujące skład nawozów i efekty uprawy pod oświetleniem. Firma General Hydroponics (GHE) posiada aż dwa ośrodki badawcze, jeden zespół szklarniowy w Kaliforni, drugi pod Tuluse we Francji. To pozwala im na nieprzerwane badania nad skutecznością działania swoich odżywek.

W hydroponice raczej używa się raczej nawozów mineralnych (sztucznych) które ze względu na swoją skuteczność i odporność na psucie się zyskują rzesze zwolenników, lecz coraz częstszą formą jest baza mineralna składająca się  jednej, dwóch lub trzech odżywek odpowiadających za wzrost i kwitnienie oraz organiczny (naturalny, ekologiczny) zestaw stymulatorów i boosterów a wraz ze wzrostem popularności prowadzenia upraw tą metodą obserwuję się coraz częstszą produkcję całych linii organicznych dla upraw w wodzie.

Przykładami takich zestawień będą:

od Firmy Canna: Aqua Vega na w połączeniu ze stymulatorem Rhizotonic który powstał na bazie alg i jest stymulatorem w 100% naturalnym. Czy też Aqua Flores w połaczeniu z Cannaboost od Plagron: Hydro Bloom w połączeniu z częściowo organicznym GreenSensation. Lub połączenie Hesi Hydro Bloom z Hesi Boost, oraz wiele innych. 

Zatem, która z firm oferuje najlepsze nawozy do hydroponiki? Jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć się nie da. Jedni kochają Advanced Nutrients za nawozy z formułą pH Perfect, która utrzymuje stałą wartość pH w roztworze czy Canne Aqua która utrzymuje ph na poziomie 5.2-6.5 czyli idealnym dla roślin. Inni kłaniają się Plagronowi i Hesi za prostotę użycia  a jeszcze inni wychwalają GHE i Advanced Hydroponics of Holland za wydajność oraz mnogość zastosowań. Ilu hodowców tyle zdań, co nie zmienia faktu że nawozy wyżej wymienionych producentów to światowy top i wszystkie spełnią swoje zadanie o ile pozostałe warunki uprawowe uprawy hydroponicznej będą poprawne  dla danego gatunku roślin.

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl