SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00 - 17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA
02.05.2024 - ZAMKNIĘTE

Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Nawozy do hydroponiki

Nawozy do uprawy hydroponicznej, w systemach hydroponicznych to bardzo szeroki temat, my jednak zajmiemy się najpopularniejszymi i według naszych klientów najlepiej spisującymi się nawozami do hydroponiki. Zanim przejdziemy do prób wskazania najlepszych produktów, omówimy kilka ogólnych zasad dotyczących stosowania nawozów do „hydro”. 

Podział nawozów do hydroponiki  

Pierwsza grupa to odżywki z dwuskładnikową bazą na okres wzrostu i kwitnienia dedykowane tylko do upraw w systemach hydroponicznych np.: Canna Aqua A+B, czy Plagron Hydro A i Hydro B, oraz nawozy nadające się świetnie do upraw w każdym medium (gleba, hydro, kokos) typu Advanced Nutrients, General Hydroponic Europe czy Advanced Nutrients. 

[product id="19513, 19516, 20978"]

Druga grupa to odżywki uniwersalne, nadające się do każdego typu podłoża. Do tej grupy należą m.in. trójskładnikowa Flora Series od GHE czy Dutch Formula od Advanced Hydroponics of Holland. W trójskładnikowych seriach mamy przeważnie: 1x składnik odpowiedzialny za wzrost (np. Flora Gro), 1x składnik odpowiedzialny za kwitnienie (np. Flora Bloom), 1x składnik z mikroelementami. W takich seriach stosujemy wszystkie trzy składniki równocześnie, zmieniając proporce pomiędzy nimi. Czyli w fazie wzrostu dajemy dużo FloraGro a mniej FloraBloom, w fazie kwitnienia dużo FloraBloom a mało FloraGro. Mikroelementy również podajemy cały czas, zwiększając ilości wraz z zapotrzebowaniem rośliny.

Nawozy dwuskładnikowe – prosty sposób na dobre rezultaty 

Pośród nawozów uniwersalnych znajdziemy również serie dwuskładnikowe, gdzie używamy jednego składnika na wzrost, a drugiego na kwitnienie nie mieszając ich ze sobą. Przykładem takich nawozów jest seria OnePart składająca się bioaktywnych z nawozów Total Gro i Total Bloom. Zdarzają się również nawozy jednoskładnikowe, które podajemy niezależnie od fazy, w jakiej znajduje się roślina. W przeciwieństwie do nawozów dwuskładnikowych (jeden składnik na wzrost, drugi na kwitnienie) do nawozów jednoskładnikowych, aby roślina miała się dobrze, potrzebujemy jednak dodać stymulatory i dodatkowe składniki w zależności od etapu, na jakim znajduje się roślina. Najprostsze wydają się więc nawozy dwuskładnikowe, a dla profesjonalistów chcących mieć pełną kontrolę nad swoją uprawą polecane są serie trzyskładnikowe.

[product id="19300, 19311, 19314"]

Jakich odżywek i nawozów używać w systemach hydroponicznych?

Bardzo ważną informacją jest to, że odżywek dedykowanych tylko do ziemi nie możemy używać w systemach hydroponicznych, natomiast te przeznaczone do hydroponiki świetnie się spiszą również w glebie czy kokosie. W systemie hydroponicznym nie zachodzą takie procesy rozkładu przez bakterie, jak w ziemi, więc charakterystyczną cechą upraw hydroponicznych jest podanie w odżywkach wszystkich makro i mikro elementów w formie przyswajalnej dla roślin w tego typu uprawie.

[product id="22614, 22623, 22625"]

Ponieważ uprawy hydroponiczne są pod dachami, żeby deszcz nie wpadał do roztworu odżywczego (może zakłócić poziom Ph roztworu odżywczego, itp)  to automatycznie producenci takich nawozów przy projektowaniu ich składu uwzględniają, że rośliny mogą być uprawiane pod oświetleniem sztucznym typu Lampy Led, HPS, CFL, ....itp. Większość firm posiada Swoje laboratoria testujące skład nawozów i efekty uprawy pod oświetleniem. Firma General Hydroponics (GHE) posiada aż dwa ośrodki badawcze, jeden zespół szklarniowy w Kaliforni, drugi pod Tuluse we Francji. To pozwala im na nieprzerwane badania nad skutecznością działania swoich odżywek.

[product id="22637, 20474, 20828"]

W hydroponice raczej używa się raczej nawozów mineralnych (sztucznych), które ze względu na swoją skuteczność i odporność na psucie się zyskują rzesze zwolenników, lecz coraz częstszą formą jest baza mineralna składająca się  jednej, dwóch lub trzech odżywek odpowiadających za wzrost i kwitnienie oraz organiczny (naturalny, ekologiczny) zestaw stymulatorów i boosterów a wraz ze wzrostem popularności prowadzenia upraw tą metodą obserwuję się coraz częstszą produkcję całych linii organicznych dla upraw w wodzie.

Przykładowe odżywki i nawozy do systemów hydroponicznych 

Od Firmy Canna: Aqua Vega na w połączeniu ze stymulatorem Rhizotonic który powstał na bazie alg i jest stymulatorem w 100% naturalnym. Czy też Aqua Flores w połaczeniu z Cannaboost od Plagron: Hydro Bloom w połączeniu z częściowo organicznym GreenSensation. Lub połączenie Hesi Hydro Bloom z Hesi Boost, oraz wiele innych. 

[product id="19520, 20930, 20975"]

Zatem, która z firm oferuje najlepsze nawozy do hydroponiki? Jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć się nie da. Jedni kochają Advanced Nutrients za nawozy z formułą pH Perfect, która utrzymuje stałą wartość pH w roztworze czy Canne Aqua, która utrzymuje ph na poziomie 5.2-6.5, czyli idealnym dla roślin. Inni kłaniają się Plagronowi i Hesi za prostotę użycia  a jeszcze inni wychwalają GHE i Advanced Hydroponics of Holland za wydajność oraz mnogość zastosowań. Ilu hodowców tyle zdań, co nie zmienia faktu, że nawozy wyżej wymienionych producentów to światowy top i wszystkie spełnią swoje zadanie, o ile pozostałe warunki uprawowe uprawy hydroponicznej będą poprawne dla danego gatunku roślin.

[product id="23188, 23192, 23195"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium