SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Folia ogrodnicza

Dla osób, które nie zdecydowały się na gotowy growbox, bardzo ważnym aspektem domowej uprawy jest wybranie odpowiedniego materiału na pokrycie ścian, obojętnie czy to całe pomieszczenie czy własnej budowy growbox.

Dlaczego stosowanie folii ogrodniczej jest ważne?

Jeżeli chcemy osiągnąć jak najlepsze rezultaty w domowej uprawie roślin musimy wiedzieć, że natężenie światła z lampy zmniejsza swoją intensywność wraz z kwadratem odległości, a i często niższe partie roślin są słabiej oświetlone. Dlatego przychodzi nam z pomocą folia ogrodnicza, dzięki której możemy próbować zatrzymać jak najwięcej uciekającego światła jak i odpowiednio je skierować. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów folii, ważne jest przy tym to, abyśmy pamiętali, że parametry odbijalności podane przez producenta dotyczą jedynie folii ogrodniczych bez skaz, zagięć i tym podobnych. Oczywiście możemy sami to sprawdzić, będziemy jednak potrzebowali urządzenia o nazwie jakże do przewidzenia, czyli luxomierz (światłomierz). Posiadając to urządzenie możemy przy odrobinie wysiłku wyznaczyć ile światła odbija nasza ściana. Przejdźmy do przykładów.

Folia ogrodnicza Mylar

Jest to dobrze odbijający światło materiał poliestrowy, o grubościach wahających się najczęściej w granicach od 0.5mm do 2mm. Jeżeli chodzi o odbijalności światła to w tym przypadku wynosi ona w granicach 90-97%. Niestety szacuję się, że odbija także około 85% ciepła, a to już zmusza nas do użycia odpowiednio dobranej wentylacji. Bo przecież nasz domowy ogród to nie termos, w którym temperatura, czym wyższa tym lepsza. Innym aspektem jest to, że Mylar jest materiałem, który dosyć mocno niszczeje i dopiero od grubości na poziomie >1,2mm możemy mieć problem z jego rozerwaniem. Przy czym nie jest tak kosztowną opcją, jeżeli chodzi o folie. Tak więc polecana jest osobom, które posiadają dużo miejsca, przez co nie będzie się łatwo niszczyć.

[product id="20059, 20061, 20060"]

Folia Srebrno-biała i srebrno-czarna

Są to folie bardzo podobne pod względem cech i właściwości do tych z mylaru. Posiadają jednak atut światłoszczelności, dzięki czemu nie przepuszczają światła. Są wielowarstowe i dzieki temu bardziej odporne na uszkodzenie.

[product id="20054, 20062"]

Folia antydetekcyjna Diamond

Jeżeli jesteście ogrodnikami, którzy cenią sobie prywatność i nie chcą, aby ktoś wiedział, co robicie. Rozwiązaniem jest tutaj folia antydetekcyjna. Posiadającym taką folię na ścianach, żadna termowizja jest niestraszna.

[product id="20058, 22766"]

Folia srebrna Diamond ECO

Tutaj światłoszczelność jest na poziomie około 60%, natomiast posiada wytłoczki, dzięki którym poprawiona jest dystrybucja światła jak i nie powstają tzw. hot spoty. Jeszcze jedno Mylar, folia antydetekcyjna, diamond czy inna, musicie pamiętać, że każda będzie lepsza od folii aluminiowej. Taka folia jest niebezpieczna, przewodzi prąd elektryczny, dosyć łatwo tworzy tzw. hot spoty, przez co może nawet zagrozić pożarem przy bliskim kontakcie z lampami wyładowczymi. Pamiętajcie bezpieczeństwo przede wszystkim.

[product id="20057, 20055, 20064"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium