
Kiedy nawozić rośliny? Początek uprawy
Po wsadzeniu i wykiełkowaniu roślinek czekamy z nawożeniem aż podrosną do ok.10-15 cm i będą miały od 2 do 4 w pełni wykształconych liści (nie mylić z początkowymi liścieniami). Jeśli uzyskaliśmy taki stan, to możemy zacząć nawozić nasze rośliny i odliczać tygodnie ich hodowli.
Hesi dawkowanie – nawożenie roślin indoor
9-10 tygodni uprawy indoor (w pomieszczeniu):
Podlewanie 1-2 razy na tydzień w zależności od „apetytu” roślin i warunków atmosferycznych panujących w obszarze uprawy – wilgotność podłoża, temperatura.
Hesi – dodatki do uprawy
- Ukorzeniacz Hesi Root Complex – kombinacja mikroelementów i składników odżywczych, które zapewniają młodym roślinom optymalny start. Podajemy go od pierwszego do trzeciego tygodnia uprawy w dawce 50ml/10l. Możemy go również podawać przez dłuższy czas jeśli rośliny rosną w niekorzystnych warunkach, wtedy zmniejszamy dawkę o połowę. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.
- Ekstrakt enzymatyczny Hesi Power Zyme – zapewnia mocną i dobrze zaopatrzoną w tlen łodygę. Wzmacnia roślinę i korzenie, poprawia mikroflorę i podnosi odporność. Podajemy go pierwszego do dziewiątego tygodnia uprawy w dawce 20ml/10l. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.
- Stymulatory kwitnienia Hesi Phosphorus Plus ( uprawa w glebie) oraz Hesi PK 13/14 (uprawa w hydro i kokosie) – W czasie kwitnienia roślina ma zwiększone zapotrzebowanie na fosfor i potas. Stosując powyższe stymulatory dajemy roślinom właściwe środki we właściwym czasie. Fosfor dla dodatkowych formacji kwiatowych a potas do szybkiego transportowania substancji odżywczych do kwiatów. Podajemy je od szóstego do dziewiątego tygodnia kwitnienia w dawkach:
- Hesi Phosphorus Plus 25ml/10l
- Hesi PK 13/14 6 tydzień – 2.5 ml/10l, 7 tydzień – 5ml/10l, 8 tydzień – 7,5 ml/10l,
9 tydzień – 15ml/10l - Witaminy i aminokwasy Hesi SuperVit – wysoce skoncentrowana mieszanka poprawiająca metabolizm i ogólne zdrowie rośliny. Stosujemy go od pierwszego do dziewiątego tygodnia uprawy w dawce: 1 kropla na 4.5 litra wody. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.
- Aktywator kwitnienia i dojrzewania roślin Hesi Boost – Wzmacnia kwitnienie, zwiększa zawartość cukru w owocach oraz poprawia kondycję całej rośliny. Podajemy go najpierw w trzecim tygodniu uprawy, a potem od szóstego do dziewiątego. Dawka 20ml/10l. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.
Hesi – nawozy na wzrost
- Nawóz na wzrost Hesi TNT Complex – Azot w TNT jest w 100% pochodzenia organicznego i jest świetnie przyswajany przez rośliny co stwarza idealne warunki do wzrostu. Podajemy go przez pierwsze dwa tygodnie uprawy w dawce 50ml/10l. Używamy go tak samo w metodach uprawy: gleba, kokos.
- Nawóz na wzrost Hesi Hydro Growth – Zawiera on odpowiednio dużo azotu potrzebnego do fazy wzrostu i tworzenia przez roślinę jej nowych części w środowisku wodnym. Podajemy go przez pierwsze dwa tygodnie uprawy w dawce 50ml/10l. Używamy go tylko w metodzie uprawy: hydro
Obydwu nawozów możemy użyć, gdy rośliny są w fazie sadzonek: dawka 25ml/10l
Hesi – nawozy na kwitnienie
Odżywki te zapewniają roślinom kwitnącym wszystkie substancje niezbędne do spełnienia ich podstawowych potrzeb w okresie kwitnienia Podajemy je od trzeciego do dziewiątego tygodnia uprawy w dawce 50ml/10l:
- Hesi Bloom Complex (uprawa w glebie),
- Hesi Hydro Bloom (uprawa w hydro),
- Hesi Coco (uprawa w kokosie)
Hesi – regulacja pH gleby:
Aby roślinki miały się dobrze zawsze kontrolujmy kwasowość podłoża, w jakim uprawiamy i odżywki, jaką podajemy roślinom. Przy uprawie z Hesi najlepszy zakres to 5.8-6.5 pH. Do regulacji pH Hesi oferuje nam dwa korektory:
- Hesi pH minus
- Hesi pH Plus
Nawozy Hesi – tabela dawkowania
Wskazane przez nas sposoby dawkowania nawozów Hesi wynikają z tego, jak firma proponuje ich używać w swoich tabelach dawkowania, ale pamiętajmy, że to jest tylko sugestia. W zależności od gatunku roślin, aktualnej ich kondycji, sposobu uprawy (indoor – outdoor) możemy zwiększać lub zmniejszać dawkowanie wedle potrzeb roślin.