SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Hesi – dawkowanie

1
Hesi – dawkowanie

Kiedy nawozić rośliny? Początek uprawy 

Po wsadzeniu i wykiełkowaniu roślinek czekamy z nawożeniem aż podrosną do ok.10-15 cm i będą miały od 2 do 4 w pełni wykształconych liści (nie mylić z początkowymi liścieniami). Jeśli uzyskaliśmy taki stan, to możemy zacząć nawozić nasze rośliny i odliczać tygodnie ich hodowli. 

Hesi dawkowanie – nawożenie roślin indoor 

9-10 tygodni uprawy indoor (w pomieszczeniu): 

Podlewanie 1-2 razy na tydzień w zależności od „apetytu” roślin i warunków atmosferycznych panujących w obszarze uprawy – wilgotność podłoża, temperatura.

Hesi – dodatki do uprawy

 • Ukorzeniacz Hesi Root Complex – kombinacja mikroelementów i składników odżywczych, które zapewniają młodym roślinom optymalny start. Podajemy go od pierwszego do trzeciego tygodnia uprawy w dawce 50ml/10l. Możemy go również podawać przez dłuższy czas jeśli rośliny rosną w niekorzystnych warunkach, wtedy zmniejszamy dawkę o połowę. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.
 • Ekstrakt enzymatyczny Hesi Power Zyme – zapewnia mocną i dobrze zaopatrzoną w tlen łodygę. Wzmacnia roślinę i korzenie, poprawia mikroflorę i podnosi odporność. Podajemy go pierwszego do dziewiątego tygodnia uprawy w dawce 20ml/10l. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.
 • Stymulatory kwitnienia Hesi Phosphorus Plus ( uprawa w glebie) oraz Hesi PK 13/14 (uprawa w hydro i kokosie) – W czasie kwitnienia roślina ma zwiększone zapotrzebowanie na fosfor i potas. Stosując powyższe stymulatory dajemy roślinom właściwe środki we właściwym czasie. Fosfor dla dodatkowych formacji kwiatowych a potas do szybkiego transportowania substancji odżywczych do kwiatów. Podajemy je od szóstego do dziewiątego tygodnia kwitnienia w dawkach: 
  • Hesi Phosphorus Plus 25ml/10l
  • Hesi PK 13/14 6 tydzień – 2.5 ml/10l, 7 tydzień – 5ml/10l, 8 tydzień – 7,5 ml/10l,
   9 tydzień – 15ml/10l
 • Witaminy i aminokwasy Hesi SuperVit – wysoce skoncentrowana mieszanka poprawiająca metabolizm i ogólne zdrowie rośliny. Stosujemy go od pierwszego do dziewiątego tygodnia uprawy w dawce: 1 kropla na 4.5 litra wody. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.
 • Aktywator kwitnienia i dojrzewania roślin Hesi Boost – Wzmacnia kwitnienie, zwiększa zawartość cukru w owocach oraz poprawia kondycję całej rośliny. Podajemy go najpierw w trzecim tygodniu uprawy, a potem od szóstego do dziewiątego. Dawka 20ml/10l. Używamy go tak samo we wszystkich metodach uprawy: gleba, hydro, kokos.

Hesi – nawozy na wzrost

 • Nawóz na wzrost Hesi TNT Complex – Azot w TNT jest w 100% pochodzenia organicznego i jest świetnie przyswajany przez rośliny co stwarza idealne warunki do wzrostu. Podajemy go przez pierwsze dwa tygodnie uprawy w dawce 50ml/10l. Używamy go tak samo w metodach uprawy: gleba, kokos.
 • Nawóz na wzrost Hesi Hydro Growth – Zawiera on odpowiednio dużo azotu potrzebnego do fazy wzrostu i tworzenia przez roślinę jej nowych części w środowisku wodnym. Podajemy go przez pierwsze dwa tygodnie uprawy w dawce 50ml/10l. Używamy go tylko w metodzie uprawy: hydro 

Obydwu nawozów możemy użyć, gdy rośliny są w fazie sadzonek: dawka 25ml/10l

Hesi – nawozy na kwitnienie

Odżywki te zapewniają roślinom kwitnącym wszystkie substancje niezbędne do spełnienia  ich podstawowych potrzeb w okresie kwitnienia Podajemy je od trzeciego do dziewiątego tygodnia uprawy w dawce 50ml/10l:

 • Hesi Bloom Complex (uprawa w glebie), 
 • Hesi Hydro Bloom (uprawa w hydro), 
 • Hesi Coco (uprawa w kokosie) 

Hesi – regulacja pH gleby: 

Aby roślinki miały się dobrze zawsze kontrolujmy kwasowość podłoża, w jakim uprawiamy i odżywki, jaką podajemy roślinom. Przy uprawie z Hesi najlepszy zakres to 5.8-6.5 pH. Do regulacji pH Hesi oferuje nam dwa korektory:

 • Hesi pH minus 
 • Hesi pH Plus

Nawozy Hesi – tabela dawkowania

Wskazane przez nas sposoby dawkowania nawozów Hesi wynikają z tego, jak firma proponuje ich używać w swoich tabelach dawkowania, ale pamiętajmy, że to jest tylko sugestia. W zależności od gatunku roślin, aktualnej ich kondycji, sposobu uprawy (indoor – outdoor) możemy zwiększać lub zmniejszać dawkowanie wedle potrzeb roślin.

 

Komentarze do wpisu (1)

10 lutego 2023

Zrobiłem test na pomidorkach:) Dwie tacki z sadzonkami, bez doświetlania, na parapecie północnym gdzie były bardzo słabe warunki oświetleniowe. Sadzonki robione na kostkach wełny 4x4cm. 1-sza tacka - tylko woda. Rośliny poszły bardzo szybko do góry. Łodygi słabe i wiotkie. Sadzonki do wyrzucenia. 2-ga tacka - woda + RootComplex, podany kilka dni zaraz po tym jak pokazały się liścienie (w połowie dawki). Zastopowało to wzrost sadzonek na około 7dni. Byłem wkurzony że preparat wstrzymuje rozwój rośliny (teraz już wiem że roślina w tym czasie budowała swój mocny fundament - korzenie). Potem w ciągu kolejnych 14 dni rośliny odbiły i dogoniły wzrostem te z pierwszej tacki. Łodygi grube i mocne, system korzeniowy elegancki. Sadzonki bardzo dobrej jakości uzyskane w słabych warunkach, bez doświetlania za to przy pomocy HesiRoot. Petarda :)))

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium