SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Jaki system nawadniania wybrać?

0
Jaki system nawadniania wybrać?

Bardzo często klienci pytają się, czy jest jakiś sposób, aby zabezpieczyć rośliny przed dłuższą nieobecnością osoby opiekującej się nimi, bo np.: chcą wyjechać na wakacje albo muszą udać się do szpitala i obawiają się, że ich kochane roślinki po prostu uschną. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju systemy nawadniania. Poniżej przedstawię trzy najpopularniejsze w naszym sklepie.

System nawadniający BIG DRIPPA

Big Drippa to prosty system polegający na grawitacyjnym, kropelkowym dawkowaniu wody wprost do roślin. Wyposażony jest w 10.5 litrowy zbiornik na wodę, akcesoria do podwieszania zbiornika, 5-metrowy wąż doprowadzający wodę, łączniki linii nawadniającej z regulacją, 6 końcówek, tzw. dripperów,  i stoper do zamknięcia systemu. Nie potrzebuje on żadnego zasilania elektrycznego 

a dzięki regulacji sami decydujemy, w jakim tempie woda ma być dostarczana do roślin, bezgłośny, praktycznie bezobsługowy i co na pewno nie jest bez znaczenia, jest tani :D

System nawadniający GIB Economy

Kolejny bardzo prosty w obsłudze system, w odróżnieniu od poprzednika, tutaj wodę do roślin dostarczamy za pomocą pompki elektrycznej. Oprócz wspomnianej pompki system ten składa się z rurki łącznikowej i w zależności od modelu od 4 do 40-metrowych wężyków dostarczających wodę do donic. Działa on w taki sposób, że pompkę z rurką umieszczamy w zbiorniku z wodą a wężyki już bezpośrednio w donicach, podłączamy wszystko do zasilania elektrycznego i tyle. System ten oczywiście możemy podłączyć pod kontroler czasowy i dawkować roślinom pożywienie wedle ich potrzeb nawet podczas naszej nieobecności.

System nawadniający AutoPot

AutoPot to kolejny system nawadniania działający na zasadzie grawitacji, gdzie z jednego zbiornika umieszczonego nieco wyżej niż donice, zaopatrujemy w pożywienie nasze rośliny. W odróżnieniu od innych tego typu systemów posiada on zawór Aqua-Walve odpowiadający za dawkowanie wody. Zawór ten działa na zasadzie pływaka umieszczonego w podstawce przy każdej donicy i kiedy podstawka napełni się wodą do pewnego poziomu, dostęp do niej jest odcinany a roślina od spodu donicy czerpie sobie pożywienie. Zabezpiecza to nasze kwiaty przed przelaniem, a z drugiej strony oszczędza nam mnóstwo czasu. System AutoPot możemy dowolnie konfigurować, zaczynając od jednej donicy i kilkulitrowego zbiornika a kończąc na kilkudziesięciu lub kilkuset donicach i kilkuset litrowym tanku. Tak naprawdę jedyne co nas ogranicza to wielkość pomieszczenia do uprawy.

Podłoża i nawozy wykorzystywane w AutoPotach

Najczęstszym podłożem używanym w AutoPotach jest mieszanka ziemi i keramzytu, ale nadaje się on świetnie i do kokosu. Nawozy, z którymi najlepiej się pracuje na Autopotach to generalnie wszystkie nawozy mineralne mieszalne z wodą, ale jednak lepiej się sprawdzają te, które dawkujemy wprost do donicy. Już wyjaśniam dlaczego. Nawozy mineralne po wymieszaniu z wodą i dość długim przebywaniu w jednym zbiorniku pozostawiają po sobie różne osady czasem bardzo ciężkie do usunięcia. A jeśli np. dodamy nawozy wolno-rozpuszczalne wprost do doniczek to do zbiornika wlewamy czystą wodę i nic więcej nas nie obchodzi. Dlatego użytkownicy AutoPotów uwielbiają pracować z takimi nawozami jak organiczne BioTabs czy Guanokalong. Zapewniają one powolne dostarczanie składników odżywczych do roślin przez długi czas, a dawkujemy je raz na kilka miesięcy. Autopot niestety niekoniecznie dobrze działa z nawozami organicznymi mieszalnymi z wodą, po prostu mogą zaczać się psuć w zbiorniku.

System nawadniający AutoPot sprawdzi się świetnie przy uprawie niemal każdej rośliny. Nie potrzebujemy do niego zasilania elektrycznego, jest bezgłośny i praktycznie bezobsługowy. Dzięki niemalże nieograniczonym możliwościom konfiguracji możemy go używać wszędzie, zarówno w malutkim growboxie jak i w wielkiej hali, szklarni czy w uprawach outdoor.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium