SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Light Mix

Light Mix to rodzaj podłoża glebowego produkowany przez niemal wszystkie firmy ogrodnicze obecne na rynku. Jest to lekka często wstępnie nawieziona gleba przeznaczona zarówno do wysiewu jak i do uprawy już wykiełkowanych roślin. Dzięki specjalnie dobranym mieszankom gleby, kompostu i innych szczątków organicznych idealnie nadaje się do uprawy nawet bardzo wymagających roślin. Każde podłoże Light Mix zawiera zazwyczaj do kilkudziesięciu procent perlitu (najczęściej około 30%) co zapewnia idealne spulchnienie i optymalne parametry dla przepuszczalności wody i powietrza, jak sama nazwa wskazuje jest to lekkie podłoże które jednocześnie jest bardzo bogate w łatwo przyswajalne składniki odżywcze. Mieszanki tego typu posiadają współczynnik retencji wody w okolicach 4ml/g, czyli na każdy gram podłoża jest w stanie przyjąć do 4 ml wody. Dodatkowo każdy producent dba o to aby gleba gotowa do użycia miała odpowiednie parametry pH i EC (pH 5,5-7, EC 0,8-1,2)

Podłoże glebowe od Plagron, Atami, Canna i BioBizz 

Plagron Light Mix – podłoże produkowane przez firmę Plagron, zawiera perlit, torf czarny i torf włóknisty a więc wszystkie składniki pochodzenia naturalnego. Jest to ziemia wstępnie nawieziona. Odżywka dodana do tego podłoża została tak dobrana aby zapewnić składników mineralnych na pierwszy tydzień wzrostu roślin (współczynnik nawiezienia to 1,5kg na każdy metr sześcienny gleby).

[product id="20997, 20998"]

Janeco Light Mix – produkt firmy Atami, mieszanka wstępnie nawieziona, ilość nawozów została tutaj dobrana tak, aby nie trzeba było stosować dodatkowych odżywek przez około 3 tygodnie wzrostu roślin, producent zaleca jednak aby po upłynięciu okresu 3 tygodni wzbogacać glebę za pomocą nawozów płynnych. Tak jak poprzednio wysoka zawartość perlitu zapewnia lekkość i optymalną retencję wody, dzięki czemu unikamy ryzyka przesuszenia podłoża.

[product id="19333"]

Terra Professional – podłoże produkowane przez Canna, jest to mieszanka gleby, kompostu i kilku rodzajów torfu. Terra Professional jest bardzo bogata w azot, dzięki czemu początkowa faza wzrostu jest bardzo dynamiczna i daje mocnego kopa dla rośliny w późniejszym okresie dzięki substancjom stymulującym wzrost korzeni i właściwościom bakteriobójczym. Jest również dostępna wzbogacona wersja tego podłoża, mianowicie Terra Professional Plus, bogatsza w składniki odżywcze za sprawą większej zawartości substancji organicznej.

[product id="19558, 19559, 19557"]

BioBizz Light Mix – firma BioBizz znana z produktów organicznych dostarcza również w 100% organiczne podłoża. Jest to opcja idealna jeśli chodzi o wysadzanie młodych roślin, BioBizz zapewnia najbardziej stabilne pH w gotowym produkcie (pH 6,1-6,3) oraz optymalne wartości EC – 1,2. Podłoże to zostało tak skomponowane, aby umożliwić używanie z nim dużych ilości nawozów płynnych, co pozwala w bardziej elastyczny sposób kontrolować dawki odżywek, dzięki temu ryzyko przesycenia gleby spada praktycznie do zera. Po dodaniu płynów ziemia BioBizz Light Mix wykazuje dużą aktywność mikrobiologiczną, a w strefie korzeniowej następuje wytwarzanie naturalnych katalizatorów. Mieszanka zapewnia optymalne i równomierne osuszanie zawartości donicy. Idealnie nadaje się do upraw wykorzystujących automatyczne systemy nawadniające.

[product id="19942, 19943"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium