SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
}
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA !
W PIĄTEK 31.05
SKLEP BEDZIE
NIECZYNNY
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Lampy LED

Historia lamp LED (diody elektroluminescencyjne) trwa od lat 60. XX w., a sama uprawa indoor jest intensywnie praktykowana w ostatnich dziesięcioleciach, niestety połączenie tych dwóch rzeczy do tej pory nie napawało zachwytem. Pierwsze panele LED do uprawy indoor zostały wyprodukowane, wykorzystując monochromatyczne podejście, to jest pojedyncze kolory były stosowane w celu wytworzenia odpowiedniego spektrum dla roślin, lub co najmniej takiego, które przez producenta uznawane jest za najlepsze. Ten typ paneli LED większość z nas ma na uwadze, zdjęcia roślin pod kombinacją niebieskiego/czerwonego światła to coś, co każdy z nas widział w pewnym momencie. Połączenie niebieskiego i czerwieni wychodzi z założenia, że rośliny wymagają niebieskiego światła dla ich okresu wegetacyjnego i czerwonego do kwitnienia, oczywiście jest to dość uproszczone wyobrażenie o tym jak rośliny wykorzystują światło.

Rewolucja – lampy LED

Ten typ oświetlenia z początku zawiódł wielu użytkowników, ponieważ, mimo iż było całkiem przyzwoite w stadium wegetatywnym to, kiedy dochodziło do kwitnienia, to była to kompletna porażka. Równocześnie panele w tym okresie były absurdalnie drogie, a ich wyniki wątpliwie najlepsze. Około 5 lat temu przyszła pierwsza duża zamiana w zakresie spektrum paneli LED. W pewnym momencie producenci przyjrzeli się słońcu i zauważyli, że nie jest to tylko połączenie niebieskiego i czerwonego. Słońce daje pełne spektrum światła, które ulega lekkiej regulacji w zależności od sezonu. Plantatorzy roślin byli już tego wcześniej świadomi, przez co używali barwy białej zimnej do wegetacji (głównie w postaci lampy metalohalogenkowej) i barwy białej ciepłej do kwitnienia (lampa sodowa).

Niegasnąca popularność lamp LED

Od tego momentu wszystko nabrało tempa. Gdy producenci pozyskali wiedzę na temat spektrum światła, stanowiło to dla nich podstawę w produkcji oświetlenia. Jednocześnie w tym samym czasie wprowadzono nową filozofię do konstrukcji paneli przejawiającą się w wykorzystaniu pasywnego chłodzenia w przeciwieństwie do aktywnego chłodzenia, które było używane wyłącznie do tego okresu. Chłodzenie pasywne wymaga jedynie wystarczającego radiatora, który pochłania i rozprasza do otoczenia ciepło wytwarzane przez diody LED, bez jakiejkolwiek pomocy wentylatorów, jak to jest w przypadku technologii aktywnego chłodzenia. Może to brzmieć jak drobne zmiany w konstrukcji, ale jest to ważny czynnik w zakresie uprawy indoor. Abstrahując od faktu, że panele, które korzystają z chłodzenia pasywnego nie mają wewnątrz wentylatorów. To niosą one także dodatkowe korzyści w postaci natychmiastowego uwolnienia ciepła do środowiska z całego panelu, a nie tylko z ogniska jak to ma miejsce w przypadku aktywnego chłodzenia.

[product id="28653, 28650, 28648"]

Lampy LED – pomoc w chłodzeniu

Kiedy chodzi o uprawę indoor gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca, dobrze wentylowany namiot nie będzie miał problemu z obsługą paneli, które korzystają z pasywnego chłodzenia, podczas gdy panele chłodzone aktywnym systemem wymagają wystarczającego prześwitu, którym ciepło będzie przekazywane przez działające wentylatory i później rozpraszana do otoczenia. Jeżeli nawet firmy produkującym panele dostałby duży zastrzyk finansowy, dużo by się nie stało, jeżeli nie byłoby niezliczonych ogrodników, którzy eksperymentują z panelami LED, tworząc własne przyrządy. Baza wiedzy, która została utworzona mechanicznie, ale także na forach hodowców dotyczących projektowania i produkcji paneli LED okazała się nieoceniona dla producentów, którzy wykorzystali nowe pomysły. Jednocześnie wiele nowych producentów weszło do branży z nowymi projektami, które były na tyle proste, aby mogły być wytwarzane przy niskich kosztach produkcji. ZOBACZ LAMPY LED DO UPRAWY ROŚLIN

Oszczędność lamp LED

Głównym atutem tych lamp jest mniejsze zużycie energii elektrycznej na czas trwania wzrostu oraz lepsze warunki środowiskowe z uwagi na minimalną ilość ciepła wytworzonego przez diody LED w stosunku do lamp wyładowczych. Minusy są takie, że do tej pory większość paneli na rynku nie przyniosły stałych rezultatów, które powodują szybką zmianę naszych nawyków uprawowych. Jednak różnorodność paneli LED w obiegu w tej chwili oraz nowe modele wychodzące każdego dnia generalizują je tak jakby powiedzieć, że wszystkie samochody są takie same. Największą siłą upraw z diodami LED jest niesamowita możliwość dostosowania paneli dla hodowcy, który może mieć je w swoim ogrodzie. Dla hodowcy na mikroskalę wybór uprawy za pomocą paneli LED nie wymaga doprawdy myślenia. Można osiągnąć takie same wyniki jak z przy HPS i MH przy o wiele lepszych warunkach środowiskowych i bez obawy, że dom może się spalić. Twój rachunek za prąd nie pójdzie w górę zbyt znacznie, a Twoje rośliny będą ładne i zdrowe.

Godnymi polecenia w tej dziedzinie firmami są Lumatek, VF.Kraków, Perfand Led oraz Phytolite(Clorofilla, NX, GX), które projektują i produkują lampy oraz systemy LED wykorzystywane do oświetlania wszelkiego rodzaju upraw indoor. Możemy tutaj wyróżnić 6 serii produktów:

 • LUMATEK - Firma Lumatek od wielu lat dostarcza farmerom najlepszej jakości sprzęt do naświetlania roślin. W 2020 roku wypuścili na rynek serie lamp LED-owych, mniejszych ATTIS i większych ZEUS, czym od razu podbili serca plantatorów. Panele te na owe czasy dostarczały roślinom niespotykanie zrównoważone i skuteczne widmo, a dzisiaj możemy się cieszyć z ich ulepszonych modeli sygnowanych dopiskiem PRO. Skupię się w tym opisie na modelu ZEUS PRO gdyż cieszy się on ogromną popularnością. Tak więc lampy te oferują bardzo wysoki poziom PPF wynoszący 1770 µmol/s i bardzo wysoką skuteczność do 2,9 µmol/J. Są proste w użyciu i obsłudze dzięki systemowi Plug & Play oraz możliwości sterowania za pomocą cyfrowego kontrolera oświetlenia Lumatek Digital Panel Plus 2.0.
  Każda lampa składa się 6 listew wyposażonych w diody Lumileds i Osram osłoniętych w technologi Clear Glue zapewniającej 99% przepuszczalności światła, zwiększoną ochronę przed korozją i wilgocią. Pełna regulacja mocy lampy pozwala dostosować światło do różnych odmian czy etapów życia roślin bez utraty jego skuteczności. Cóż więcej pisać, 60 000 godzin żywotności i 5 letnia gwarancja utwierdzają nas tylko w przekonaniu, że Lumatek to dobry wybór.
 [product id="27533, 27720, 27276"]
 • AX RESIN+ VF -  Panele LED AX RESIN+ do uprawy roślin kwitnących to nowoczesność i solidność w jednym wydaniu. Solidność i jakość zapewniają komponenty najlepszych światowych producentów SAMSUNG i OSRAM, a najnowsza technologia odpowiedniej suplementacji głębokiej i dalekiej czerwieni do widma oferowanego przez lampę wynosi ją na jedną z najbardziej skutecznych opraw pożądanych przez plantatorów. Dzieje się tak dlatego, że głęboka i daleka czerwień to ogromny stymulant fotosyntezy podczas całego życia rośliny, mało tego są to najlepiej absorbowane długość fal przez chlorofil. Naukowcy z Uniwerytetu Stanowego w Michigan Q. Meng, E. Runkle oraz Yu Jin Park w najnowszych badaniach udowodnili, że odpowiednia ich suplementacja i połączenie z innymi widmami znacząco zwiększa plony oraz produkcje żywicy i soków owocowych. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to najbardziej pożądany efekt przez plantatorów. A jeśli dodamy do tego poniższe zalety lamp AX RESIN + oraz ich cenę, wybór może być tylko jeden, musicie je mieć!
  Pełne spektrum + Deep Red (głęboka czerwień) generuje niezwykle przyjazne roślinom światło o wartości PAR/PPF  - 2.8 µmol/J.
  Bardzo wysoka wydajność PPF dla wysokiej intensywności 1680 µmol/s
  Lampy AX RESIN + są gotowe do użycia bez żadnego zbędnego montażu (Plug & Play).
  50 000 godzin żywotności oraz bezgłośna praca zapewniona przez pasywne chłodzenie dzięki grubym aluminiowym radiatorom.
  Nowa technologia osłon diod CLEAR GLUE zapewnia 99% przepuszczalności światła oraz chroni lampę przed wilgocią, pyłem i korozją.
  W pełni i płynnie regulowana moc oświetlenia 0-100% pozwalająca dawkować odpowiednią ilość światła roślinom w zależności od etapu ich rozwoju czy potrzeb danego gatunku .
  3 lata gwarancji.

[product id="27744, 27745, 27746"]
 • PERFAND LED – Perfand Led to rodzima, profesjonalna firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji oświetlenia do uprawy roślin. Ich najnowszy produkt, oprawy z serii Horti 2 CB, to rewolucja w jakości i sposobie dostarczania światła roślinom a na dodatek są specjalnie dedykowane do upraw cannabis. Czemu zapytacie? Wszystko przez zastosowaną w nich technologię pulsacyjnego doświetlania roślin. Testy przeprowadzone przez m.in. Państwową Akademię Nauk w Krakowie, Hiszpański CEBAS Csic, Czeskie uprawy marihuany medycznej oraz wielu innych producentów konopi, wskazały jasno, że pulsacyjne naświetlanie ( czyli o zmiennym natężeniu światła) bardzo dobrze naśladuje warunki naturalne, w których promieniowanie słoneczne nie dociera do roślin jednostajnym strumieniem. Dzięki temu konopie są w stanie wykorzystać 100% swojego aparatu fotosyntetycznego, wynika to wprost z ich fizjologii.
  Dodatkowo, zmienne natężenie światła oferuje nam niebywałą wręcz oszczędność energii, jak dowodzi producent, zużycie prądu jest dwukrotnie mniejsze niż w standardowych oprawach LED wykorzystywanych do upraw w przeliczeniu na ilość plonu uzyskaną z jednego wata zużytej energii. Dodajmy do powyższego wydajność świetlną 2.5 µmol/J, 70 000 godzin pracy, 5 lat gwarancji, klasę ochrony przed wilgocią i pyłem IP65 i mamy najwyższej jakości profesjonalny sprzęt do naświetlania roślin.
 • CLOROFILLA –  warta polecenia dla każdego ogrodnika, który interesuje się lampami LED i ceni sobie stosunek ceny do jakości, a rośliny są dla niego najważniejsze. Za sprawą zaawansowanych komponentów elektrycznych został osiągnięty bardzo dobry stosunek energii absorbowanej i emisji PAR. Każdy moduł posiada chip najnowszej generacji COB CREE CXB 3070 o współczynniku Real Power wynoszącym około 50W, umieszczonym centralnie, otoczonym przez 12 High Power Chips OSRAM OSLON SSL 80, co pozwala uzyskać moc rzeczywistą 85W na moduł. Phytolite wykonało naprawdę bardzo dobrą robotę, co widać chociażby na przykładzie widma i emisji PAR, które osiąga rekordowe wyniki. Wszystkie soczewki są wymienne lub mogą być zastąpione przez soczewki o różnym kącie, aby jak najlepiej dostosować się do różnych wymagań uprawy wewnętrznej.
[product id="22636, 22637, 22638"]
 • NX-2 - jest to wersja dla oszczędnych, którzy nie chcą wydawać dużej sumy pieniędzy na lampy
[product id="20311, 20312, 20313"]

 

Więcej o oświetleniu przeczytasz na naszym blogu:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium