SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł
PRODUKTY
Producenci

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZE SKLEPY STACJONARNE:
 
Kraków - GrowShop & HeadShop:
31-752 Kraków, ul.Makuszyńskiego 22A
(z tyłu budynku)

Telefon: 12 413-23-36 lub 503-012-027
E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-piąt.: 8:00 - 18:00
sobota: 9:00 - 15:00

Radom / Wielogóra - GrowShop & HeadShop:
26-660 Wielogóra, ul.Warszawska 98/100
(obok wejścia do restauracji U Grubego),

Telefon: 48 321-58-45 lub 506-547-060
E-mail: radom@hemp.pl
pon.-piąt.: 10:00 - 18:00.
 
 

Lampy LED

Historia lamp LED (diody elektroluminescencyjne) trwa od lat 60. XX w., a sama uprawa indoor jest intensywnie praktykowana w ostatnich dziesięcioleciach, niestety połączenie tych dwóch rzeczy do tej pory nie napawało zachwytem. Pierwsze panele LED do uprawy indoor zostały wyprodukowane, wykorzystując monochromatyczne podejście, to jest pojedyncze kolory były stosowane w celu wytworzenia odpowiedniego spektrum dla roślin, lub co najmniej takiego, które przez producenta uznawane jest za najlepsze. Ten typ paneli LED większość z nas ma na uwadze, zdjęcia roślin pod kombinacją niebieskiego/czerwonego światła to coś, co każdy z nas widział w pewnym momencie. Połączenie niebieskiego i czerwieni wychodzi z założenia, że rośliny wymagają niebieskiego światła dla ich okresu wegetacyjnego i czerwonego do kwitnienia, oczywiście jest to dość uproszczone wyobrażenie o tym jak rośliny wykorzystują światło.

Rewolucja – lampy LED

Ten typ oświetlenia z początku zawiódł wielu użytkowników, ponieważ, mimo iż było całkiem przyzwoite w stadium wegetatywnym to, kiedy dochodziło do kwitnienia, to była to kompletna porażka. Równocześnie panele w tym okresie były absurdalnie drogie, a ich wyniki wątpliwie najlepsze. Około 5 lat temu przyszła pierwsza duża zamiana w zakresie spektrum paneli LED. W pewnym momencie producenci przyjrzeli się słońcu i zauważyli, że nie jest to tylko połączenie niebieskiego i czerwonego. Słońce daje pełne spektrum światła, które ulega lekkiej regulacji w zależności od sezonu. Plantatorzy roślin byli już tego wcześniej świadomi, przez co używali barwy białej zimnej do wegetacji (głównie w postaci lampy metalohalogenkowej) i barwy białej ciepłej do kwitnienia (lampa sodowa).

[product id="22636, 22637, 22638"]

Niegasnąca popularność lamp LED

Od tego momentu wszystko nabrało tempa. Gdy producenci pozyskali wiedzę na temat spektrum światła, stanowiło to dla nich podstawę w produkcji oświetlenia. Jednocześnie w tym samym czasie wprowadzono nową filozofię do konstrukcji paneli przejawiającą się w wykorzystaniu pasywnego chłodzenia w przeciwieństwie do aktywnego chłodzenia, które było używane wyłącznie do tego okresu. Chłodzenie pasywne wymaga jedynie wystarczającego radiatora, który pochłania i rozprasza do otoczenia ciepło wytwarzane przez diody LED, bez jakiejkolwiek pomocy wentylatorów, jak to jest w przypadku technologii aktywnego chłodzenia. Może to brzmieć jak drobne zmiany w konstrukcji, ale jest to ważny czynnik w zakresie uprawy indoor. Abstrahując od faktu, że panele, które korzystają z chłodzenia pasywnego nie mają wewnątrz wentylatorów. To niosą one także dodatkowe korzyści w postaci natychmiastowego uwolnienia ciepła do środowiska z całego panelu, a nie tylko z ogniska jak to ma miejsce w przypadku aktywnego chłodzenia.

[product id="24011, 24012"]

Lampy LED – pomoc w chłodzeniu 

Kiedy chodzi o uprawę indoor gdzie mamy ograniczoną ilość miejsca, dobrze wentylowany namiot nie będzie miał problemu z obsługą paneli, które korzystają z pasywnego chłodzenia, podczas gdy panele chłodzone aktywnym systemem wymagają wystarczającego prześwitu, którym ciepło będzie przekazywane przez działające wentylatory i później rozpraszana do otoczenia. Jeżeli nawet firmy produkującym panele dostałby duży zastrzyk finansowy, dużo by się nie stało, jeżeli nie byłoby niezliczonych ogrodników, którzy eksperymentują z panelami LED, tworząc własne przyrządy. Baza wiedzy, która została utworzona mechanicznie, ale także na forach hodowców dotyczących projektowania i produkcji paneli LED okazała się nieoceniona dla producentów, którzy wykorzystali nowe pomysły. Jednocześnie wiele nowych producentów weszło do branży z nowymi projektami, które były na tyle proste, aby mogły być wytwarzane przy niskich kosztach produkcji.

[product id="23216, 23718"]

Oszczędność lamp LED

Głównym atutem tych lamp jest mniejsze zużycie energii elektrycznej na czas trwania wzrostu oraz lepsze warunki środowiskowe z uwagi na minimalną ilość ciepła wytworzonego przez diody LED w stosunku do lamp wyładowczych. Minusy są takie, że do tej pory większość paneli na rynku nie przyniosły stałych rezultatów, które powodują szybką zmianę naszych nawyków uprawowych. Jednak różnorodność paneli LED w obiegu w tej chwili oraz nowe modele wychodzące każdego dnia generalizują je tak jakby powiedzieć, że wszystkie samochody są takie same. Największą siłą upraw z diodami LED jest niesamowita możliwość dostosowania paneli dla hodowcy, który może mieć je w swoim ogrodzie. Dla hodowcy na mikroskalę wybór uprawy za pomocą paneli LED nie wymaga doprawdy myślenia. Można osiągnąć takie same wyniki jak z przy HPS i MH przy o wiele lepszych warunkach środowiskowych i bez obawy, że dom może się spalić. Twój rachunek za prąd nie pójdzie w górę zbyt znacznie, a Twoje rośliny będą ładne i zdrowe.

[product id="20311, 20312, 20313"]

Godną polecenia w tej dziedzinie firmą jest Phytolite, która projektuje i produkuje lampy oraz systemy LED wykorzystywane do oświetlania wszelkiego rodzaju upraw indoor. Możemy tutaj wyróżnić 3 serie produktów:

  • NX-2 - jest to wersja dla oszczędnych, który nie chcą wydawać dużej sumy pieniędzy na lampy
  • GX – jest to wersja optymalna, mają te same diody elektroluminescencyjne jak w serii wyżej wymienionej, jednak z trochę lepszą obudową, rdzeniem i wentylacją, a także z przełącznikiem barwy światła
  • Clorofilla – to nowość z tego roku, najbardziej warta polecenia dla każdego ogrodnika, który interesuje się lampami LED, a rośliny są dla niego najważniejsze. Za sprawą zaawansowanych komponentów elektrycznych został osiągnięty bardzo dobry stosunek energii absorbowanej i emisji PAR. Każdy moduł posiad chip najnowszej generacji COB CREE CXB 3070 o współczynniku Real Power wynoszącym około 50W, umieszczonym centralnie, otoczonym przez 12 High Power Chips OSRAM OSLON SSL 80, co pozwala uzyskać moc rzeczywistą 85W na moduł. Phytolite wykonało naprawdę bardzo dobrą robotę, co widać chociażby na przykładzie widma i emisji PAR, które osiąga rekordowe wyniki. Wszystkie soczewki są wymienne lub mogą być zastąpione przez soczewki o różnym kącie, aby jak najlepiej dostosować się do różnych wymagań uprawy wewnętrznej.
[product id="23211, 23212, 23214"]
do góry
}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium