SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00 - 17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA
02.05.2024 - ZAMKNIĘTE

Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Jak suszyć kwiaty konopi? Suszenie marihuany

0
Jak suszyć kwiaty konopi? Suszenie marihuany

Suszarki siatkowe do ziół typu Dry Net od VF.Kraków.

To wygodne i niedrogie podwieszane urządzenia, pozwalające przekształcić każde pomieszczenie lub namiot uprawowy w wygodną i skuteczną suszarnię do ziół. Można je też powiesić w jakichkolwiek innych pomieszczeniach lub na zewnątrz jeżeli warunki na to pozwalają. Suszarki VF są produkowane w kilku średnicach i wysokościach tak aby dopasować się do indywidualnych potrzeb. W stanie rozłożonym są w stanie pomieścić bardzo dużo materiału roślinnego, natomiast w stanie złożonym maja niewielkie rozmiary.  Ich nieduża waga to dodatkowy atut. Suszenie ziół wymaga specjalnych warunków i aby zrozumieć zalety suszarek VF należy poznać właściwy sposób suszenia ziół.

Jak suszyć zioła? Temperatura i wilgotność

Szczególnie należy dbać o suszenie ziół leczniczych. Przykładem może być marihuana medyczna, której suszenie wymaga specjalnych warunków. Marihuanę należy suszyć przez pierwsze trzy dni w temperaturze 20-25°C utrzymując wilgotność powietrza na poziomie 50%, następnie po trzech dniach obniżając temperaturę do 17-18°C zwiększa się wilgotność do 60%. Taki proces trwa około 10-15 dni, podczas których zachodzi proces rozkładu chlorofilu żeby usunąć gorzki, gryzący smak świeżego trawnika z dymu.

Ważne jest aby proces suszenia przebiegał bez dostępu światła. Światło i zbyt wysoka temperatura powodują rozpad THC. Po procesie suszenia kwiaty się utwardza (konserwuje), ale o tym już w innym wpisie.

Jak uzyskać odpowiednią wilgotność w suszarni do ziół?

Istnieją różne sposoby aby zapewnić żądaną wilgotność w suszarni. Jednym z najprostszych sposobów jest zamontowanie wentylatora wyciągowego, który będzie wyciągał wilgotne powietrze z suszarni. Podpięcie wentylatora pod sterownik wilgotności, tzw. higrostat spowoduje, że nasz wentylator będzie się włączał i obniżał wilgotność tylko po przekroczeniu zaprogramowanej wartości. Gdy wilgotność wróci do tej, którą zaprogramowaliśmy, wentylator wyłączy się lub zmniejszy obroty (zależnie od wersji sterownika i wentylatora). To pozwoli nam uzyskać stałą wilgotność w suszarni.

Osuszacz powietrza też jest swego rodzaju rozwiązaniem, ale niestety osuszacze podczas pracy grzeją się i mogą nam podnieść temperaturę powyżej tej, którą potrzebujemy. Niemniej jednak są one dość wygodne, ponieważ większość z nich ma możliwość zaprogramowania wilgotności, jaką chcemy uzyskać.

Po więcej poradników zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium