SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Jakie lampy do uprawy roślin? AX Resin+

0
Jakie lampy do uprawy roślin? AX Resin+

Lampy Led AX Resin+ VF.Kraków

Konstrukcja lampy Led Resin+ to połączenie najlepszych komponentów od różnych firm. (Osram, Samsung, etc). Zapewnia to niezwykłą żywotność tej serii bez dużej utraty wydajności świetlnej wraz z upływem czasu. Aluminiowe, anodowane belki i radiatory stanowią stabilną konstrukcję równomiernie oddającą ciepło. Lampy są starannie pakowane i zabezpieczane od razu w fabryce do transportu i gotowe do użycia od razu po wyjęciu z opakowania. Każda lampa jest podłaczana i testowana przed spakowaniem. Technologia zawarta w lampach LED AX Resin + sprawia, że tempo szybkiego wzrostu masy roślinnej jest zachowane i nie występuje efekt tzw. „głębokiego cienia”  (który może się pojawić przy nieumiejętnym zastosowaniu czerwieni), jednocześnie roślina produkuje bardzo efektowne kwiaty i owoce. W przypadku uprawy konopi zalewających się lepką żywicą z dużą ilością terpenów i kannabinoidów. W przypadku warzyw i owoców uzyskujemy produkt końcowy charakteryzujący się dużą zawartością cukrów, terpenów i dobrym smakiem.

Dlaczego rośliny trzeba doświetlać?

Otóż rośliny, które do zakwitnięcia wymagają krótkiego fotoperiodu albo których zakwitaniu wyraźnie sprzyja skrócenie czasu naświetlania, nazywają się roślinami krótkiego dnia (RKD). 

Krytyczna długość dnia dla tych roślin jest różna i mieści się na ogół w zakresie 10–16 godzin. Reakcja fotoperiodyczna RKD kontrolowana jest przez światłoczuły barwnik zwany fitochromem, który zdolny jest do odwracalnych przemian pod wpływem czerwieni i dalekiej czerwieni. Barwnik ten występuje w dwóch formach: P 660 i P 730. Kwitnienie RKD uwarunkowane jest regulującym działaniem fitochromu P 660. W ciągu dnia, pod wpływem czerwieni, fitochrom ten przekształca się w formę P 730, ta ostatnia zaś regeneruje się w ciemności na powrót w formę P 660. 

Lampy na kwitnienie 

Producent Lamp LED skorzystał z najnowszych badań nad głęboką czerwienią (Deep Red) i daleką czerwienią (Far Red), których stosowania było uważane początkowo za ryzykowne. Barwy te potrafią bardzo poprawić kwitnienie, ale początkowo uważano, że mogą spowodować zmniejszenie wzrostu i konsekwencje negatywne poprzez tzw. tzw. efekt cienia. Od zawsze było wiadomo, że kwitnienie najlepiej przebiega przy zastosowaniu zwiększonej ilości światła czerwonego. Co jednak z fazą wzrostu? Najnowsze badania pokazały, że jest możliwe zamknięcie większości potrzebnych widm światła w jednym źródle światła zarówno na fazę wzrostu jak i kwitnienia. Kluczem są proporcje. Tak więc okazało się możliwe połączenie głębokiej i dalekiej czerwieni w lampach do uprawy tak aby wykorzystać te barwy do zwiększenia plonu (kwiaty, owoce) bez ograniczania wzrostu części zielonych rośliny. Stąd bierze się niezwykła skuteczność lamp serii Resin+.

Sterowanie oprawami led Resin+ 

Lampy te mogą działać pojedynczo ale są też przystosowane do połączeń szeregowych w celu sterowania całymi rzędami lamp. Sterować równocześnie można aż do 100 lamp w jednym ciągu. Zamontowany fabrycznie dimmer i funkcja „kaskada” pozwalają spiąć lampy ze sobą za pomocą kabla RJ, który znajduje się w zestawie wraz z lampą. Po spięciu lamp ze sobą i ustawieniu we wszystkich lampach pokrętła dimmera w pozycji „kaskada” możemy sterować równocześnie całym ciągiem. Robimy to za pomocą sterownika elektronicznego (sprzedawany osobno, tzw. SmartController) lub ręcznie za pomocą pokrętła mocy w pierwszej lampie. W przypadku sterowania ręcznego całym rzędem lamp nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sterownika!

[product id="27747, 27746, 27745"]

VF.Kraków o sobie i o lampach z serii AX Resin+ mówią tak:  Przemysłowe lampy led do uprawy roślin, zwiększające produkcję soków owocowych, żywicy i kwiatów oraz przyspieszające wzrost rośliny, które nadawałyby się do zastosowania zarówno w szklarniach jak i boksach uprawowych były największym wyzwaniem dla nas. Przez 23 lata działalności firmy nabraliśmy doświadczenia i tworząc produkty własnej marki VF.Krakow zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy osiągnąć dobry WSPÓŁCZYNNIK JAKOŚCI DO CENY więc postawiliśmy sobie cel: …chcemy żeby nasze produkty były WYSOKIEJ JAKOŚCI, ale w ŚREDNIEJ LUB NISKIEJ CENIE. Wiemy czego potrzebują klienci w tej branży i nie celujemy w najtańsze słabo działające „jednorazówki”. Oczywiście, że nie zawsze potrafimy znaleźć idealne rozwiązania dlatego skupiamy się na tych produktach gdzie mamy możliwość osiągnięcia zaplanowanego celu i wtedy dajemy z siebie wszystko aby produkt końcowy spełniał oczekiwania klientów, bo to oni nas oceniają. Bardzo dużym wyzwaniem okazało się oświetlenie. Wiedzieliśmy, co jest potrzebne, ale długo nie wiedzieliśmy, jak to osiągnąć. Kilka lat trwały przymiarki do własnej serii lamp. Na szczęście w naszym otoczeniu jest wiele mądrych i życzliwych osób, które dzielą się z nami swoją wiedzą. Mamy możliwość skorzystania z profesjonalnej aparatury pomiarowej (również ze sprzętu zaprzyjaźnionych firm, które moglibyśmy nazwać konkurencją ;) ) i przede wszystkim możemy bazować na opinii naszych testerów w kilku krajach. Tak właśnie powstała seria lamp Resin+. Najpierw lampy HPS Resin+ a rok później oprawy ledowe AX Resin+ które już na pierwszych targach wypadły bardzo dobrze przy kontrolach przeprowadzanych przez osoby, które przychodziły z własnym sprzętem pomiarowym to dało nam dodatkową siłę, potwierdziło badania laboratoryjne. Kolejną porcję energii dostaliśmy od naszych klientów, którzy testowali te lampy. Petarda, to połączenie barw, które naprawdę DZIAŁA! Kluczem przy serii Resin+ było połączenie odpowiedniej ilości głębokiej czerwieni (deep red) z daleką czerwienią (far red) i zbilansowanie tego odpowiednią ilością widma niebieskiego tak aby nie wystąpił tzw. „efekt cienia”. Na pewno lampy ledowe AX Resin+ będą się rozwijać, nie zamierzamy spoczywać na laurach, bo kto stoi w miejscu ten się cofa. Uwielbiamy swoją pracę, a stworzenie czegoś, co jest docenione przez growerów daje nam niesamowitą satysfakcję. Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem tych opraw oraz nad kolejnymi oprawami z serii Resin...

Dziękujemy Wam za zaufanie :)

Więcej o zastosowaniu Głębokiej i Dalekiej czerwieni w uprawie roślin: 

Głęboka czerwień w uprawie roślin – lampy LED do uprawy

ZOBACZ LAMPY LED DO UPRAWY ROŚLIN

Więcej artykułów na temat uprawy:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium