SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00 - 17:00
sobota: NIECZYNNE
 
UWAGA
02.05.2024 - ZAMKNIĘTE

Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Lampa Led TRPS-ECO 720W z zasilaczem HPS i sterowaniem PWM do uprawy roślin

0

Lampa TRPS-ECO 720W do uprawy roślin w szklarni i growbox-ie

Firma VF.Krakow jako jedna z kilku wyszła naprzeciwko oczekiwaniom ogrodników szklarniowych i wypuściła model lampy do przemysłowej uprawy roślin w szklarni. Lampa TRPS-ECO 720W jest przystosowana do podłączenia do klasycznego zasilacza HPS / MH. Może ona być obsługiwana przez każdy elektroniczny balast / zasilacz z funkcją Super Lumen (lub bez) który został wyprodukowany z przeznaczeniem do lamp HPS. To ekonomiczne rozwiązanie modernizacji wyposażenia uprawy dla posiadaczy lamp HPS na takich zasilaczach. Za stosunkowo niewielkie pieniądze mogą oni wymienić starą i energochłonną technologię wysokoprężnych lamp sodowych (HPS,MH, …) na nowoczesną, energooszczędną technologię LED.

Czy warto korzystać z lamp LED?

Korzyści są oczywiste. Przy jednoczesnej oszczędności energii zyskujemy dużo wyższą wydajność świetlną. Co w lampach HPS było niemożliwe do osiągnięcia to w lampach LED nie stanowi obecnie dużego problemu. Nowoczesna technologia LED oferuje obecnie użytkownikom większą kontrolę nad widmem światła. Zakresy widma świetlnego, które są zbędne roślinom zostały wyeliminowane a te potrzebne zostały zmaksymalizowane. Lampy LED nie marnują też energii na wytwarzanie dużych ilości ciepła. Pamiętajmy, że HPS nagrzewa się do temperatury solidnej farelki ;) Więc jeżeli posiadasz elektroniczny układ zasilający HPS (tzw. digital ballast) możesz zaoszczędzić:

. pieniądze na zakup nowej lampy, 

. energię elektryczną, 

. energię i koszty wentylacji usuwającej nadmiar ciepła z uprawy

Sterowanie lampą do uprawy roślin z zasilaczem od HPS

Jeżeli zasilacz ma pokrętło regulacji mocy (tzw.dimmer) to będzie on działał w połączeniu z lampą LED  TRPS-ECO 720W. W ten sposób możesz sterować mocą tej lampy w tym zakresie jaki jest na zasilaczu. Minusem tego rozwiązania jest niezdolność do podłączenia nowoczesnych sterowników / kontrolerów od lamp led. 

Ale..... Sterowanie automatyczne wieloma lampami równocześnie jest możliwe!

Dotyczy posiadaczy balastów /zasilaczy z funkcją PWM .  Takimi zasilaczami można sterować za pomocą sterownika / kontrolera  PWM & LED Light Controller (również od firmy VF.Krakow) Obsługuje on do 30 lamp równocześnie i pozwala na  płynne sterowanie mocą, czasem pracy, temperaturą oraz potrafi symulować wschody i zachody słońca, równocześnie obsługując do 30 lamp LED lub HPS. Zdecydowanym plusem jest cena lampy, nawet gdybyśmy musieli dokupić do niej nowoczesny zasilacz / digital ballast PWM, który umożliwi nam automatyczne sterowanie całymi ciągami lamp to cena końcowa i tak jest zdecydowanie niższa niż u lamp Ledowych do uprawy roślin z dedykowanymi sterownikami, które mają zbliżone parametry do  TRPS-ECO 720W.

[product id="28801, 28798, 28800"]

Lampa LED  TRPS-ECO 720W – dane techniczne 

 1. W lampie  TRPS-ECO 720W zamontowano diody typu SMD LM301H, czyli jedne z najlepszych obecnie dostępnych czipów przeznaczonych do uprawy roślin. 
 2. Do pełnego spektrum światła (PhysioSpec Indoor) dodano Głęboką Czerwień (Deep Red), użyte diody mają bardzo wysoką skuteczność do 2,7 µmol/s/J i żywotność: 50 000h
 3. Dzięki temu, że lampa pracuje wykorzystując elektroniczny zasilacz HPS/MH, koszt jej produkcji uległ znacznemu obniżeniu, a ponieważ technologia zasilaczy / balastów HPS jest dopracowywana już od wielu lat to bezawaryjność takiego zestawu jest bardzo wysoka.
 4. Natryskowo nałożona została osłony ClearGlue na czipy ledowe. Wydłuża to żywotność czipów, oraz charakteryzuje się bardzo wysoką pyło i wodoodpornością. 
 5. Przy technologii ClearGlue nie ma potrzeby stosowania dodatkowych osłon lub soczewek, dzięki czemu uzyskana została bardzo duża przepuszczalność świetlna (99%) oraz łatwość czyszczenia ledów bez ryzyka uszkodzenia powierzchni diody.
 6. Lampa jest chłodzona pasywnie, za pomocą grubych aluminiowych radiatorów co oznacza bezgłośną pracę.
 7. Szeroka tolerancja na temperaturę i wilgoć zapewnia bardzo elastyczne warunki pracy w temperaturze od -25°C do +40°C i wilgotności w zakresie 10-90% RH. 
 8. Lampa jest dostarczana w fabrycznym kartonie w którym znajdują się dodatkowe zabezpieczenia z wytłaczanej na kształt pianki. Po wyjęciu z opakowania lampa jest gotowa do użycia. W zestawie znajdziemy panel led 720W z klasycznym wyjściem IEC do zasilacza / balastu elektronicznego HPS oraz zestaw uchwytów do przymocowania zasilacza do lampy (jeżeli chcemy umieścić zasilacz na lampie). W pudełku znajduje się również instrukcja w kilku językach, w tym również w języku Polskim.

Instrukcja gotowa do pobrania na stronie produktu: https://www.hemp.pl/pl/p/LAMPA-LED-720W-TRPS-Eco-2%2C7-molJ%2C-DZIALA-Z-BALASTEM-ELEKTR.-HPS-600-720W-brak-w-zestawie%2C-oswietla-max-150x150cm%2C-DO-UPRAWY-ROSLIN%2C-TERPENES-PRODUCER%2C-DUAL-FULL-SPECTRUM%2C-VF-KRAKOW/28801

Zasilacz elektroniczny PWM do LED i HPS 

Jest uniwersalnym, bardzo nowoczesnym, wydajnym i niezwykle lekkim balastem elektronicznym. Ponieważ jego konstrukcja powstała już po wielu latach istnienia takich produktów na rynku jest ona niezwykle dopracowana, wydajna i bezawaryjna. 

 • Ręczna regulacja mocy pokrętłem 250/400/600W + SUPER LUMEN 720W dla pojedynczej lampy to nie wszystko. Jest to bowiem pierwszy zasilacz z opcją Super Lumen o mocy 720W i funkcjonalnością PWM która umożliwia nam automatyczne sterowanie wieloma takimi zasilaczami równocześnie za pomocą  PWM & LED Light Controller od firmy VF.Krakow. Można w ten sposób sterować jednocześnie od 1 do 30 lamp równocześnie.
 • Niezwykle atrakcyjna jest również cena tego zasilacza. Jest on niewiele droższy od najtańszych modeli starej generacji, które nie mają funkcji PWM i których wydajność sięga maksymalnie 660W.
 • Aby nie niszczyć źródła światła i nie obciążać gwałtownie sieci energetycznej poprzez gwałtowne uderzenie prądu zasilacz został wyposażony w Technologię Instant Start – osiągnięcie pełnego blasku lampy jest stopniowe i zajmuje około 1 minutę.
 • W opakowaniu z produktem znajdziemy: Zasilacz (Waga 1,4 kg, Rozmiar 29 x 9,5 x 6cm.), przewód zasilający (dł 2m), przewód RJ14 (dł. 3m). Przewód RJ 14 służy do połączenia sterownika z zasilaczem, lub szeregowego połączenia ze sobą wielu zasilaczy (max 30 szt.) oraz instrukcję obsługi w języku Polskim.
 • PLUG & PLAY: Po wyjęciu z opakowania jest gotowy do pracy po wpięciu do sieci  
 • Zasilanie: 230V/240V, 50/60Hz.

Po więcej informacji na podoby temat zapraszamy do innych naszych wpisów: 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium