SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
PEŁNY PROFESJONALIZM OD 1999 ROKU
do kasy suma: 0,00 zł

blog hemp.pl

}

KONTAKT

Sprzedaż detaliczna
:

Tel/Faks: +48 12 413-23-36
Mobile: +48 503-012-027

Instagram: hemp_pl
Skype: HEMP.pl_vf
hemp@hemp.pl
 
Hurtownia:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
hurt@hemp.pl
Skype: hemp.pl_Hurt

Reklamacje i zwroty:
Mobile/WhatsApp: +48 502-081-676
reklamacje@hemp.pl
 
Sprzedaż zagraniczna:
 
NASZ SKLEP STACJONARNY:
 
Kraków
HEMP.PL (z tyłu budynku)
ul.Makuszyńskiego 22A

31-752 Kraków
Telefon: +48 12 413-23-36
Mobile/WhatsApp: +48 503-012-027

E-mail: krakow@hemp.pl
pon.-pt. 8:00-17:00
sobota: NIECZYNNE
 
___
Sklep w Radomiu / Wielogórze
został na stałe zamknięty.

Zapraszamy na zakupy do Krakowa
lub do skorzystania ze sklepu internetowego.

Temperatura przy uprawie konopi i marihuany medycznej

0
Temperatura przy uprawie konopi i marihuany medycznej

Jaka jest odpowiednia temperatura do uprawy konopi w pomieszczeniach? 

Minimalne I maksymalne temperatury w różnym stadium uprawy (sadzonki, wzrost, kwitnienie, różnica dzień / noc).

Uprawa marihuany medycznej wewnątrz pomieszczeń rządzi się swoimi prawami. To czas w którym przejmujemy kontrolę nad warunkami dla naszych roślin. Oznacza to dla nas możliwość zapewnienia idealnych warunków dla roslin i maksymalnie wydajnych plonów. Uprawa w tych warunkach może być bardzo satysfakcjonująca jeżeli zastosujemy sie do podstawowych zasad.

 • Idealna temperatura w pomieszczeniu do uprawy w ciągu dnia: 22°C do 24°C
 • Idealna temperatura w pomieszczeniu do uprawy w nocy: 15°C do 21°C

Gdy temperatura spada poniżej 15°C  pojawiają się problemy z wilgotnością.  Może to prowadzić do powstania pleśni czy też innych chorob grzybiczych.  Zatem w nocy, gdy światło z lamp jest wyłączone temperatura powinna nie schodzić poniżej 15°C 

Natomiast w temperaturze powyżej 29°C mogą pojawić się problemy ze wzrostem rośliny(opóźnić lub nawet zatrzymać wzrost).

Dlatego tak ważne jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury w ciągu całego cyklu wzrostu rośliny by były zdrowe i szybko rosły. Należy trzymać zatem je zdala od grzejnika oraz zapewnić stały doływ powietrza poprzez zamocowanie wentylatora.

Czy rośliny w różnym stadium wzrostu mają inne preferencje co do temperatury?

Niezależnie od tego, w jakim stadium rozwojowym znajduje się roślina, zbyt niska temperatura może całkowicie zatrzymać wzrost rośliny. Zmusza rośliny do przejścia w „stan przetrwania”, gdzie wszystkie procesy życiowe i biochemiczne zostają znacznie spowolnione. Sytuacja taka jest szczególnie niebezpieczna dla sadzonek konopi.

Ile może wynosić minimalna temperatura w uprawie? (fazy)

 •   sadzonki (20-25 °C w dzień i 17-21 °C w nocy),
 •   fazę wegetatywną (25-30 °C w dzień i 20-25 °C w nocy),
 •   fazę kwitnienia (18-26 °C w dzień i 15-22°C w nocy).

Zbyt niska temperatura w uprawie konopi CBD i marihuany medycznej

 • Niska temperatura jest przyczyną spowolnienia wzrostu roślin.  Następuje wówczas utrudnione wchłanianie CO2, którego roślina wykorzystuje do procesu fotosyntezy podczas, której produkowany jest cukier
 • Szybkość fotosyntezy bez dwóch zdań jest uzależniona od temperatury, a co za tym idzie każde temperaturowe odchylenia od normy spowodują zaburzenia odżywiania konopi i niedoborami składników odżywczych. Przy niskiej temperaturze, znajdujące się na liściach rośliny aparaty szparkowe będą wolniej się otwierały i zamykały, czyli nastąpi spowolnienie całego procesu fotosytnezy.
 • Znaczne zmniejszenie plonów.
 • Przebarwienia - Najczęściej można spotkać przebarwienia liści, które przyjmują formy plam. Mogą pojawić się także na łodydze czy kwiatach. Pojawienie się przebarwień jest ściśle związane z niedoborami składników odżywczych w roślinie.
 • Liście i wiązy tracą jędrność. Liście widocznie zawijają się ku podstawie, a łodygi chylą się ku ziemi.
 • Spowolnienie procesów metabolicznych.
 • Problemy z prawidłowym przyswajaniem wody z podłoża, co powoduje usychanie rośliny. Najwcześniej usychają końcówki liści konopi. Jeżeli już dojdzie do uschnięcia większej ilości liści lub korzeni, może to poważnie zagrozić życiu konopi.
 • Śmierć rośliny.

Roślinę należy bardzo dokładnie przebadać gdy pojawią się oznaki działania niskiej temperatury. Grower powinien szukać objawów podobnych do przesuszenia lub przelania konopi. Jeżeli na roślinie występują uschnięte liście, to grower powinienn je delikatnie usunąć. Sprawdzamy rownież stan korzeni. Jeżeli korzenie są uszkodzone, to należy usunąć uszkodzone części. Następnie obserwujemy roślinę przez około 2-3 tygodnie. Wychłodzenie dostarcza konopiom dużego stresu, dlatego mogą początkowo mieć spowolniony wzrost. Jeśli uszkodzenia spowodowane niską temperaturą nie były znaczące to po pewnym czasie powinno wszystko wrocić do normy, a nasza roślina będzie rozwijać się prawidłowo.

Przeczytaj także:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium